
Відмивання ₴460 мільйонів на елітних котеджах під Києвом: підозри отримали ексвіцепрем’єр і ще п’ятеро осіб Відео 12.05.2026 12:26 Укрінформ Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили про підозру ще шістьом учасникам організованої групи, викритої 11 травня на легалізації майна, здобутого злочинним шляхом у великих обсягах.
Як передає Укрінформ, про це інформує НАБУ.
Йдеться про колишнього віцепрем’єр-міністра України, підприємця (одного з керівників злочинної організації, викритої в листопаді 2025 року в рамках спецоперації “Мідас”) та інших осіб.
Згідно з даними слідства, протягом 2021-2025 років підозрювані “відмили” понад 460 млн грн через зведення котеджного містечка в Козині Київської області.
Йдеться про будівництво на земельних ділянках загальною площею близько 8 га чотирьох приватних резиденцій із допоміжними будівлями та спорудами, а також окремої будівлі загального користування – спа-зони.
Частина коштів, витрачених на будівництво, була отримана через так звану “пральню”, підконтрольну підприємцю – майбутньому власнику однієї з резиденцій. Це становить майже 9 млн доларів США.
Фінансування, зокрема, здійснювалося за рахунок коштів, отриманих внаслідок реалізації корупційних схем у ПАТ “НАЕК “Енергоатом”.
Кваліфікація справи – за ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.
Як повідомляв Укрінформ, 10 листопада 2025 року НАБУ заявило про спецоперацію “Мідас” з викриття корупції в енергетичній сфері.
Слідство встановило, що учасники злочинної організації побудували масштабну схему впливу на стратегічні підприємства державного сектору, зокрема на “Енергоатом”. НАБУ повідомило, що в рамках розслідування затримано п’ятьох із семи підозрюваних.
Підозри отримали підприємець, співзасновник студії “Квартал-95” Тимур Міндіч (на плівках НАБУ кодове ім’я “Карлсон”), ексрадник міністра енергетики Ігор Миронюк (“Рокет”), виконавчий директор з безпеки “Енергоатому” Дмитро Басов (“Тенор”) і ще четверо “працівників” так званого бекофісу з легалізації коштів, серед них – Олександр Цукерман (“Шугармен”), Ігор Фурсенко (“Рьошик”), Леся Устименко і Людмила Зоріна.
П’ять осіб зі списку підозрюваних були затримані. Міндіч та Цукерман покинули Україну.
13 листопада Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо застосування персональних санкцій проти Міндіча та Цукермана.
У січні 2026 року НАБУ і САП направили документи для оголошення в розшук Інтерполу фігурантів Міндіча і Цукермана.
У березні Офіс генерального прокурора направив до Ізраїлю запит на екстрадицію Міндіча.
11 травня ексочільнику Офісу Президента було повідомлено про підозру у справі легалізації 460 млн грн на елітному будівництві під Києвом.
Фото: скріншот із відео
Будівництво НАБУ Підозра САП Відмивання грошей Київщина
Источник: www.ukrinform.ua
