У Києві вагітні жінки отримають доплери для моніторингу стану плоду вдома

У столиці вагітні жінки отримають пристрої для дистанційного моніторингу стану плоду

© unsplash.com/omurden Вперше вагітні киянки, які мають високі перинатальні та акушерські ризики, зможуть бути під лікарським контролем вдома.

У столиці вагітні, що мають високі перинатальні ризики, отримають фетальні доплери дистанційного моніторингу стану ще ненародженої дитини. Про це розповіла директорка Департамент охорони здоров’я міста Києва Валентина Гінзбург.

Вона зауважила, що таке обладнання надаватиметься майбутнім породіллям безкоштовно.

«Хочу підкреслити, що така можливість для мешканок столиці безкоштовна та доступна для всіх пацієнток комунальних медичних закладів. Ми лише почали роботу з фетальними доплерами, та, окрім перших результатів, уже маємо відгуки від жінок, що навіть сам факт такого зручного та надійного контролю діє заспокійливо, знімає напруження і стрес через занепокоєння про перебіг вагітності. Звісно, психоемоційний стан мами дуже важливий. Та головне, що завдяки запровадженню сучасних технологій у столиці з’явився додатковий дієвий механізм зниження ризиків материнських і перинатальних втрат. А по факту це — врятовані життя та щасливі родини», — наголосила Гінзбург, інформує пресслужба КМДА.

Фетальний доплер – так називається медичний девайс – використовується для моніторингу серцевих скорочень плода у ІІ та ІІІ триместрах вагітності. Завдяки йому ще ненароджена дитина цілодобово перебуває під пильним триступінчатим контролем. Бачити, все гаразд чи є проблема, в умовах реального часу може сама вагітна та її акушер-гінеколог, а для контролю – ще й фахівець Координаційного центру.

Гінзбург зазначила, що швидке виявлення проблеми внутрішньоутробного стану плоду дозволяє вчасно зреагувати та попередити загрозливі ситуації, що можуть призвести до завмирання вагітності.

Докладніше про те, як зміниться народжуваність в Україні під час та після війни читайте в статті Елли Лібанової “Народжуваність в Україні: що змінилося і що зміниться після перемоги”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *