Телескоп Хаббл показав святковий знімок галактики – фото

Телескоп «Хаббл» зробив святковий знімок галактики, яка схожа на зоряну «снігову кулю»

Мільярд зірок у галактиці UGC 8091 нагадують іскристу снігову кулю на цьому святковому знімку космічного телескопа «Хаббл» © ESA/Hubble, NASA, ESA, Yumi Choi (NSF’s NOIRLab), Karoline Gilbert (STScI), Julianne Dalcanton (Center for Computational Astrophysics/Flatiron Inst., UWashington) Зображення створено на основі даних телескопа «Хаббл» з 2006 по 2021 рік.

NASA опублікувало комбіноване зображення яскравих небесних тіл, які нагадують барвисту снігову кулю або різдвяні вогні. На світлині зображено карликову галактику UGC 8091, яка містить близько мільярда зірок, повідомляють на сайті агенства. 

UGC 8091 розташована в сузір’ї Діви, приблизно за 7 мільйонів світлових років від Землі. Вона вважається «неправильною галактикою», оскільки не має впорядкованої спіралі або еліптичної форми. Зірки цього небесного скупчення, на думку науковців, більше схожі на яскравий клубок гірлянд, ніж на галактику. 

Щоб створити світловий, хроматичний ефект фотографії вчені зібрали дані, отримані ширококутною камерою Wide Field Camera 3 й Advanced Camera for Surveys телескопа «Хаббл» у період з 2006 по 2021 рік. Науковці пропустили дані через 12 фільтрів, які відбирали як широкі, так і вузькі довжини хвиль, що охоплюють діапазон від середнього ультрафіолету до видимого червоного світла. 

Червоні плями — ймовірно, міжзоряні молекули водню, які світяться під впливом випромінювання гарячих зірок. Інші блискітки на цьому зображенні — суміш старих зірок. На задньому плані з’являється безліч далеких, різноманітних галактик, захоплених гострим поглядом «Хаббла».

Астрономи також досліджують склад карликових галактик і їхніх зірок, щоб виявити еволюційні зв’язки між давніми й більш сучасними галактиками. 

Раніше NASA показало космічну «різдвяну ялинку». Це скупчення складається із молодих зірок віком від одного до п’яти мільйонів років.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *