Права природи хочуть закріпити у конституції Ірландії

В Ірландії права природи хочуть закріпити у конституції

Права природи можуть закріпити у конституції Ірландії © freepik/freepik Природа отримає права, аналогічні до прав людини.

Ірландія може стати першою країною Європейського Союзу, яка закріпить права природи у національній конституції. Об’єднаний комітет з навколишнього середовища та кліматичних дій рекомендував уряду провести референдум із захисту біорізноманіття. В результаті природа отримає права, які можна порівняти з правами людини, повідомляє ВВС.

Останнім часом сили набрав рух «Право природи». Він спрямований на те, щоб за об’єктами природи, такими як гори, річки та дерева, були закріплені права на існування та процвітання, на відновлення, відродження та повагу. Рух також визнає право будь-якої людини чи організації захищати та забезпечувати дотримання цих прав від імені природи.

Наприклад, Нова Зеландія надала правосуб’єктність річці Вонгануї. Аналогічні кроки зробили й країни Південної Америки.

Якщо ірландський парламент справді вирішить провести національний референдум з прав природи, і їх схвалить народ, Ірландія стане першою країною в Європейському Союзі, яка закріпить таке право в національній конституції.

Раніше вчені заявили про те, що збільшення національних парків та заповідних територій недостатньо для утримання деструктивних процесів у природі. Щоб зупинити зменшення видової різноманітності, необхідно усунути надмірне споживання, шкідливі субсидії та кліматичну кризу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *