Підземні крипти – під собором у Луцьку знайшли три древні підземні кімнати – відео

Археологи виявили в Луцьку підземні крипти віком сотні років

У Луцьку знайшли три підземних крипти © Суспільне Луцьк Про їхнє існування ніхто не знав.

Археологи, які проводять розкопки на території римсько-католицького Кафедрального Собору Святої Трійці розпочали третій етап досліджень. Наразі вони розчищають три нововідкритих підземних кімнати, про існування яких не було відомо, повідомляє «Суспільне».

Керівник розкопок Віктор Баюк розповів, що мова йде про підземне приміщення для поховань.

Відзначається, що фундамент і підземелля виявили ще у 2021 році, потім дослідження відклали і поновили 2023-го.  Про існування ж цих крипт не було жодної інформації.

«В червні ми з’ясували і відкрили вхід до цих крипт. Ми намагаємося відновити в місті Луцьку те, що було частково забуте і про що наші люди не знали. Наприклад, про існування цих крипт не було жодної інформації», — поділився Баюк.

До наукових археологічних досліджень долучили шістьох студентів історичного факультету Волинського національного університету. Одну з кімнат розчищав студент Олексій Шпирук.

«Вона повністю збережена. Тут землі приблизно було мені по плече. Виходить, ми перші, хто був тут за 200 років», — розповів він.

За словами Баюка, під час р озчищення підземних кімнат вдалося віднайти чимало археологічних знахідок періоду XVI-XVIII століття. Знайдено було й кістки, які очікують досліджень.

«Тут вдалося знайти й кілька фрагментів керамічної черепиці. Бо на цей час не знаємо, як була крита ця споруда, як був критий цей храм. Але такою знахідкою ми вже можемо трішки корегувати історію і трішки з’ясовувати те, чого ми не знали. Конкретно – образ самої споруди і як вона була побудована», — каже археолог.

Серед знахідок — полив’яні кахлі, скляні посудини та керамічні вироби.

«Серед різноманіття знахідок з цього об’єкту виділяється колекція керамічних кахель. Ця кахля орієнтовно 18 століття. З таким от квітково-пелюстковим орнаментом фарбою. Вона ціленька і може бути музейним експонатом», — поділився Баюк.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *