Новий закон природи – вчені відкрили закон, який описує еволюцію всього

Вчені заявили про відкриття невідомого закону природи

Вчені описали новий закон природи © New Scientist Він визначає «шлях розвитку всього».

Група астробіологів, філософів, мінералогів, фізиків-теоретиків і фахівців з обробки даних зі США заявила про те, що їй вдалося знайти невідомий «закон природи». Цей закон описує системи, що розвиваються у світі, повідомляє Science Alert.

У Всесвіті існує безліч складних систем, що розвиваються навіть за межами біології. Від зростання зірок до пребіотичної хімії – різноманітні суміші матеріалів часто можуть набувати набагато складніших форм. Однак, на відміну від багатьох інших фізичних явищ, їх природа, що змінюється, ще не представлена дискретним законом.

«Враховуючи повсюдне поширення систем, що розвиваються, у світі природи, здається дивним, що один або кілька законів, що описують їхню поведінку, не з’явилися швидше», — вважають вчені.

Команда запропонувала “закон збільшення функціональної інформації”. Він говорить, що еволюція у всіх її формах неминуче призводить до збільшення структурності, різноманітності та складності у складних природних системах.

Еволюція не є унікальною для біосфери Землі. Вона відбувається і в інших складних системах, наприклад Сонячній.

«Всесвіт породжує нові комбінації атомів, молекул, клітин тощо. буд. Ті комбінації, які стабільні і можуть породжувати ще більше новизни, продовжуватимуть розвиватися. Саме це робить життя найяскравішим прикладом еволюції, але еволюція всюди», – заявив провідний автор дослідження, астробіолог Майкл Вонг з Інституту науки Карнегі у Вашингтоні.

У новій статті вчених описується, як водень і гелій – два найпоширеніші елементи після Великого вибуху – об’єдналися, утворивши перші зірки. На той час, коли зірка досягає кінця свого життя, вона може генерувати понад 100 елементів із приблизно 2000 різновидами ізотопів.

Різноманітність видів мінералів Землі було створено від початку, коли планета лише формувалася. В даний час відомо про 5900 видів мінералів, які стають все більш хімічно складними в міру того, як нові форми життя виділяють кисень в атмосферу. Реакція заліза з мінералами на основі кисню відкрила нову еру стародавнього життя та заклала основу для нашої власної еволюції у тандемі з іншими мінералами.

Складність мінералогії Землі зростала у міру того, як життя розвивалося від одноклітинних до багатоклітинних організмів і формувалися екосистеми. Широкий спектр мінералів, що утворилися, змінив хід еволюції та її варіанти.

За словами вчених, системи, що розвиваються, володіють трьома примітними якостями. По-перше, вони формуються із численних компонентів, які можуть приймати різні конфігурації. По-друге, існують процеси, які регулюють ці зміни. По-третє, конфігурації вибираються з урахуванням функції.

«Важливим компонентом пропонованого природного закону є ідея «відбору за функцією», — пояснює Вонг.

Фундаментальною функцією є «статистична стійкість» – підтримання стабільного атомного та молекулярного розташування. Ще одна функція, «динамічна сталість», визначає виживання динамічних систем із постійним доступом до ресурсів. І третя функція, «генерація новизни» відноситься до схильності систем, що розвиваються, генерувати нові конфігурації, які можуть призвести до нової поведінки або характеристик.

Вонг та його колеги відзначають, що фізичні закони руху, гравітації, електромагнетизму та термодинаміки управляють функціями макроскопічних природних систем у просторі та часі. Тому цілком логічно, що ми маємо закон природи для еволюції.

Раніше вчені виявили нову форму льоду, яка тане за дуже високих температур.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *