Новий рік – запрошення на вечірку не обов’язково приймати – вчені

Хочете відмовитися від запрошення на Новий рік? На вас навряд чи сильно образяться – дослідження

© unsplash.com/rstone_design Організатори вечірок зазвичай відносяться до відмов з більшим розумінням, ніж передбачалося.

Люди, які відмовляються від запрошень (наприклад, відсвяткувати Новий рік із друзями), регулярно переоцінюють негатив, який нібито може виникнути у відповідь з боку запрошуючого, з’ясувала група вчених з Університету Західної Віргінії та Нью-Йоркського технологічного інституту.

До зменшення запрошень у майбутньому відмова також рідко призводить, зазначають дослідники, якщо до гри не вступають інші чинники.

Такі висновки вчені зробили на основі кількох наукових експериментів за участі понад 2 тисяч осіб.

В одному з експериментів 382 онлайн-учасники були поділені на дві групи. Одним запропонували прочитати запрошення від гіпотетичного друга на виставку у місцевому музеї на вихідні, та уявити, що вони відмовляються, пояснюючи, що просто хочуть залишитися вдома та відпочити. Деяким учасникам сказали, що вони були єдиними запрошеними, а іншим – що було кілька запрошень.

Потім запрошених попросили оцінити за шкалою, наскільки серйозними, на їхню думку, будуть можливі наслідки, включно з тим, наскільки сильно, на їхню думку, розсердиться запрошуючий, як сильно він думатиме про байдужість запрошеного, і наскільки, на їхню думку, відмова призведе до того, що в майбутньому їх запрошуватимуть рідше.

Іншу групу попросили уявити себе на місці запрошуючого та оцінити, як би вони поставилися до відмови.

Результати показали, що незалежно від того, скільки людей нібито було запрошено, ті, хто відхилив запрошення, схильні оцінювати очікувані результати як негативніші, ніж ті, хто запрошує, у всіх раніше згаданих аспектах.

Ще один експеримент показав, що занепокоєння учасників щодо відмови від запрошення знижувалося, коли вони вперше самі отримували відмову від свого запрошення.

Вчені наголошують на важливості результатів дослідження для тих людей, кому раніше доводилося погоджуватися на незручні для них запрошення лише через страх відмовити.

Незалежно від того, проведете ви новорічні свята у колі друзів чи в усамітненні, хороше кіно може виявитися доречним для створення затишної атмосфери: ZN.UA склало для вас список святкових фільмів, серед яких новий «Вонка» та старий-добрий «Один вдома».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *