Чим небезпечний COVID при вагітності – захворювання у матері пов’язали з ризиком аутизму у дитини

COVID під час вагітності матері може бути пов'язаний з проблемами розвитку у дитини – вчені

COVID під час вагітності може вплинути на розвиток дитини © depositphotos/nicoletaionescu Дія вірусу на плід може вплинути його розвиток.

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі заявили про те, що COVID, перенесений жінкою під час вагітності, може вплинути на розвиток плоду. Захворювання може бути пов’язане із розвитком аутизму у дитини, повідомляє Bloomberg.

Коли на початку 2020 року COVID охопив усю Каліфорнію, дитячий лікар-інфекціоніст Карін Нільсен висловила стурбованість кризою, яка спостерігалася у пологових відділеннях. Вагітних жінок підключали до систем життєзабезпечення, їм робили екстрені кесареві розрізи, оскільки вірус викликав серйозні ускладнення. Дехто вмирав.

Нільсен тільки закінчила дослідження, під час якого вивчала, як вірус Зіка у матері може спричинити серйозні вроджені дефекти у дитини. Тому вона була стурбувалася тим, що новий вірус може також впливати на плід, і почала спостерігати за вагітними жінками з COVID.

Незабаром після того, як учасниці дослідження почали народжувати, колеги Нільсен з дитячої лікарні Mattel при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі помітили незвичайну кількість новонароджених, які потребували інтенсивної терапії. За словами Нільсен, один із лікарів зупинив її зі словами: «Що не так з немовлятами у вашому дослідженні?».

Коли вчені проаналізували відеозаписи дітей, що лежать на спині, вони помітили у 14% ознаки порушення розвитку. Тест оцінює ранні рухові функції та часто використовується для оцінки ризику порушень нейророзвитку, включаючи церебральний параліч.

Подальші спостереження дітей також показали тривожні результати. У віці шість-вісім місяців 13 зі 109 немовлят (12%), народжених інфікованими матерями, не досягли нормальних результатів розвитку. Усі немовлята у контрольній групі, народжені до пандемії, показали нормальний розвиток.

Після цього вчені включили результати досліджень, проведених у Лос-Анджелесі та Ріо. Близько 11,6% малюків, народжених від матерів з лабораторно підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2 під час вагітності, виявили когнітивні, рухові або мовні проблеми, що вказують на затримки нейророзвитку. Для порівняння, схожі проблеми спостерігалися лише у двох із 128 (1,6%) у контрольній групі.

Коли старшому з дітей, які зазнали впливу COVID, виповнилося 28 місяців, дослідження виявило ще одну тривожну закономірність. У 23 із 211 дітей (майже 11%) спостерігалися розлади аутистичного спектру.

Варто зазначити, що останні результати дослідження досі проходять експертну оцінку перед публікацією. Але вони є нагадуванням про те, що довгострокові наслідки COVID, включаючи більш високий ризик недоумства та серцевих захворювань, продовжують проявлятися майже через п’ять років після початку пандемії.

Хоча вірус, як правило, викликає більш серйозні симптоми у дорослих, ніж у дітей, нові дослідження показують, що діти, які зазнали впливу COVID внутрішньоутробно, стикаються з підвищеним ризиком передчасних пологів, вроджених аномалій серця та рідкісних станів, таких як розвиток органів на протилежному боці тіла.

Тепер до цього списку може додатись і ризик розвитку аутизму. Разом з тим, зв’язок між аутизмом та впливом вірусу все ще залишається неявним. Деякі вчені підтверджують висновки Нільсен, інші ж відзначають низьке або нульове підвищення ризику проблем розвитку або поведінки.

Нагадаємо, раніше Спеціальний підкомітет з пандемії коронавірусу в Палаті представників США завершив розслідування щодо поширення небезпечного вірусу. Конгресу було представлено 520-сторінковий звіт, у якому стверджується, що джерелом хвороби, яка забрала сотні тисяч життів, є лабораторні дослідження та витік матеріалів.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *