Неандертальці використовували вогонь для приготування їжі і були не дурнішими за людей

Неандертальці були такими ж розумними, як і Homo Sapiens – вчені

Неандертальці використовували вогонь для приготування їжі © Tom Bjorklund Вони не лише розводили вогонь, а й готували їжу.

Вчені заявили про те, що рівень інтелекту у неандертальців був настільки ж високим, як у Homo Sapiens. На це вказує на те, що вони не тільки розводили вогонь, але й використовували його для приготування їжі, повідомляє IFLScience.

Це твердження не можна назвати цілком несподіваним, враховуючи те, що вже відомо про цих давніх людей. Так, нещодавно вчені дізналися, що неандертальці полювали на левів і використовували їхні шкіри, а також готували власний вид клею.

«Неандертальці були здатні до символічного мислення, могли створювати художні предмети, вміли прикрашати своє тіло особистими прикрасами та мали надзвичайно різноманітну дієту. Додайте до цього, що на підставі наших висновків ми можемо впевнено сказати, що вони зазвичай їли приготовлену їжу. Ця здатність підтверджує, що вони були такими ж умілими, як і Homo sapiens, які жили тисячоліття потому», – заявив співавтор дослідження Дієго Ангелуччі з Університету Тренто.

Археологи згодні на думці, що неандертальці вміли використовувати вогонь. Разом з тим немає однозначних свідчень того, що вони могли його видобувати, а також використовувати для приготування їжі, захисту та обігріву. Але в новому дослідженні вчені стверджують, що ці давні гомініди не тільки вміли розводити вогонь, але й він був центральним елементом їхнього повсякденного життя.

Команда вивчила залишки вогнищ, виявлених у Грута-де-Олівейрі, Португалія, одній з найважливіших археологічних пам’яток середнього палеоліту в Європі. За 20 років, з 1989 по 2012 рік, була проведена серія розкопок у мережі печер, вік найдавніших шарів оцінюється в 120 тисяч років, а наймолодших – приблизно 40 тисяч. Вважається, що неандертальці населяли печери між 100 000 та 70 000 років тому.

Тут вчені знайшли сліди вогнищ, які були створені навмисно. У десятці з них було знайдено залишки кісток, дерева та попелу. Більше того, порода під вогнищем пофарбувалась у червоний колір. За словами вчених, це свідчить про те, що вогнище знаходилося тут спочатку. Тому дослідники вважають, що вогонь використовувався жителями печери для приготування їжі.

«Вогонь є фундаментальним елементом у їхньому повсякденному житті. Він робив місце комфортним та допомагав соціалізації. Це повертає ту основну ідею «дому», яка, можливо, могла б бути застосовною і до них», — заявив Ангелуччі.

Вченим також вдалося з’ясувати, яким був раціон неандертальців і які техніки приготування їжі вони використовували. Так, у вогнищах були виявлені останки кіз, оленів, коней, зубрів, носорогів та черепах. Це дозволяє припустити, що мешканці печери любили їсти м’ясо.

Та саме те, як неандертальці розводили багаття, залишається загадкою. «Можливо, вони чинили так само, як за часів неоліту, ударяючи крем’яні камені об інші камені, щоб викинути іскри в трут, наприклад, сухе гніздо», – вважає Ангелуччі.

Раніше вченим з Інституту еволюційної антропології Макса Планка вперше вдалося знайти останки цілої родини неандертальців : батька, його дочки-підлітка та їхніх далеких родичів. В минулому вони жили в Чагирській печері на Алтаї.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *