Магнітні бурі у грудні 2023 – 27 грудня Землю накриє магнітна буря

«Подарунок» до свят: Землю накриє магнітна буря

Сонце знову атакує Землю потоком частинок © NASA Сонце випустило потік плазми на Різдво.

Сонце наближається до піку своєї активності, тому на ньому все частіше з’являються плями та спалахи. Речовина, що летить до нашої планети, викликає магнітні бурі на Землі.

Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, чергова магнітна буря накриє нашу планету 27 грудня. Вона буде викликана корональним викидом маси (КВМ), що мчить до Землі.

Наголошується, що Сонце випустило потужну магнітну нитку на Різдво, 25 грудня. Очікується, що більшість КВМ пройде на північ від Землі, але не весь. NASA прогнозує ковзний удар 27 грудня. Він і викличе магнітну бурю категорії G1, слабку.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов’язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв’язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше індійські вчені заявили про те, що пік сонячної активності настане набагато раніше, ніж очікувалося. Згідно з новим прогнозом, чекати його слід уже у січні 2024 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *