Квіти розвивають самозапилення через те, що комахи скорочуються в числі

Через скорочення кількості комах квіти еволюціонують до самозапилення – вчені

© depositphotos/anmbph Швидка еволюція у бік самозапилення може, в свою чергу, ще більше прискорити скорочення чисельності комах-запилювачів.

Чисельність комах настільки скоротилася, що рослини стали частіше виконувати функцію запилення самостійно, свідчать результати дослідження, проведеного вченими з Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS) та Університету Монпельє (Франція), передає Science Alert.

Дослідники провели генетичний аналіз сучасних фіалок польових (Viola arvensis) та їхніх представників попередніх десятиліть, вирощених із збереженого насіння.

Поверхня сучасної квітки виявилася в середньому на 10 відсотків меншою, ніж ті, що цвіли 20-30 років тому, а рівень виробництва нектару знизився на 20 відсотків. Крім того, комахи відвідували сучасні рослини рідше.

Інші характеристики фіалок польових, включно з розміром листя і загальним розміром рослини, не зазнали істотних змін за кілька десятиліть. Це вказує на те, що головною зміною є перехід до самодостатності при розмноженні.

Вже давно відомо, що квіти здатні швидко еволюціонувати, щоб збільшити свої шанси на виживання, але зараз дослідники вказують на небезпеку інбридингу для генетичного розмаїття і, зрештою, ризик вимирання для відповідних видів рослин.

Вчені закликають посилити захист комах від загрози втрати середовище проживання та потепління планети – ключових процесів, викликаних діяльністю людини, які продовжують знищувати види комах та впливають на квіти, які вони запилюють.

Раніше повідомлялося, що скам’янілість, яку 20 років вважали рослиною, виявилася маленькою черепахою.

 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *