Космічний корабель Dream Chaser полетить до МКС у 2024 році – NASA

NASA анонсувало перший політ космічного корабля Dream Chaser до МКС

Космічній корабель Dream Chaser компанії Sierra Space має вперше полетіти на орбіту в 2024 році після багаторічної розробки. © NASA Його розробляють вже багато років, випробування прототипу відбулося ще у 2017-му.

Перший демонстраційний політ вантажного космічного корабля Dream Chaser до Міжнародної космічної станції (МКС) запланували на 2024 рік і зараз до неї активно готуються, повідомило американське космічне агентство NASA.

Основу Dream Chaser, виготовленого компанією Sierra Space, становлять два елементи: космічний корабель Dream Chaser та вантажний модуль Shooting Star.

Корабель розрахований на 15 використань та є модифікацією космічного корабля HL-20, розробленого в Дослідницькому центрі NASA Langley. При цьому вантажний модуль може бути використаний лише один раз та утилізується перед входом до атмосфери.

Систему Dream Chaser запустять із складеними крилами всередині п’ятиметрового обтічника на борту ракети Vulcan Centaur виробництва компанії ULA (United Launch Alliance) з мису Канаверал у Флориді. Панелі обтічника захищатимуть космічний корабель під час підйому, але після виходу на орбіту будуть скинуті. Сонячні батареї, встановлені на вантажному модулі та крилах Dream Chaser, розгорнуться під час зближення з космічною станцією.

Перший політ відбудеться без екіпажу.

Тим часом компанія SpaceX готує третій випробувальний політ космічного корабля Starship після двох невдалих запусків. За словами гендиректора компанії Ілона Маска, наступна спроба має відбутися до кінця цього року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *