Космічна обсерваторія Gaia виявила 500 тисяч нових зірок у Чумацькому Шляху

Телескоп ESA виявив 500 тисяч нових зірок та 150 тисяч астероїдів

Вчені знайшли 500 тисяч нових зірок у сусідньому кластері © esahubble.org Завдяки цим даним вчені можуть краще зрозуміти структуру нашої галактики.

Космічний телескоп Європейського космічного агентства (ESA) Gaia зміг виявити у найближчому до нас скупченні 500 тисяч нових зірок та понад 156 тисяч астероїдів. Крім того, вони змогли знайти 400 гравітаційних лінз, повідомляє Gizmodo.

Про відкриття, зроблені обсерваторією, повідомили у новому випуску, присвяченому даним, зібраним Gaia. Перша частина масштабного випуску була опублікована у червні.

Gaia знаходиться в космосі з 2013 року, в Точці Лагранжа 2 – тут же знаходиться і телескоп “Джеймс Вебб”.

“Завдяки новим даним ми зможемо вивчити структуру скупчення, як розподілені зірки, що складають його, як вони рухаються і багато іншого, створивши повну великомасштабну карту Омеги Центавра”, – сказав Олексій Мінц, член колаборації Gaia та Інститут астрофізики Лейбніца в Потсдамі.

Варто зазначити, що півмільйона відкритих зірок – це лише жменька з 1,8 мільйона, дані про які були зібрані в ході нещодавньої серії спостережень. Зірки знаходяться в Омезі Центавра, найбільшому кульовому скупченні, видимому із Землі. Воно сягає на приблизно 150 світлових років та знаходиться на відстані 17 тисяч світлових років від Землі.

Виявлені зірки набагато тьмяніші, ніж ті, які вже були відомі тут. В ESA заявили, що зараз Gaia розглянула в 10 разів більше зірок в ядрі скупчення і вони в 15 разів тьмяніші за інші.

Зібраний обсерваторією масив даних настільки величезний, що результати досліджень було опубліковано у п’яти статтях: одна стаття описує півмільйона нещодавно виявлених зірок, друга – описує мінливість зірок; третя розповідає про тисячі астероїдів та їх орбіти; четверта – вивчає дві нанесені на карту міжзоряні смуги, що складаються з газу та пилу; а п’ята – докладно розглядає сотні можливих гравітаційних лінз, виявлених Gaia.

Раніше телескоп «Джеймс Вебб» виявив у туманності Оріона планети розміром із Юпітер, які не прив’язані до жодної зірки. Що робить відкриття ще цікавішим, ці планети подорожують парами.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *