Картина Нічна варта – Рембрандт використав свинець, з’ясувало дослідження

На картині

© EPA-EFE/RAMON VAN FLYMEN І продемонстрував відкритість Рембрандта до експериментів.

У картині “Нічна варта“, яку Рембрандт написав у 1642 році, під час чергового наукового дослідження виявили свинцевий шар – це дало відповідь на те, звідки на поверхні твору періодично з’являлися кристали свинцю, передає CNN.

Дослідники вперше застосували разом рентгенівські промені, спектроскопію зразка фарби та цифрову 3D-реконструкцію. Кажуть, це перша картина Рембрандта, де виявили свинцевий шар.

Рембрандт та його сучасники-художники зазвичай починали роботу над картиною з того, що покривали полотно шаром клею для надання жорсткості, а потім наносили базовий шар пігменту для ґрунтування полотна. Але на картині “Нічна варта” клейового шару не було. Можливо, замість нього Рембрандт використовав свинцевий шар, який додатково захищав полотно від руйнування.

За словами провідного автора дослідження Фредеріка Броєрса, наукового співробітника відділу мікроскопії Рейксмюсеума в Амстердамі, де виставлено “Нічну варту”, ідея зміцнити полотно свинцем могла прийти Рембрандту з публікації про хімію живопису, написану приблизно у той час лікарем з Женеви Теодором де Майерном, або із розмов з колегами, які обговорювали цей метод.

У липні 2023 року дві мініатюрні (заввишки по 20 см) картини Рембрандта, на яких зображено двох літніх людей, продано на аукціоні Christie’s за 13 мільйонів євро.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *