Як виглядає затемнення Сонця на Марсі – NASA показало кадри, зняті марсоходами – відео

NASA показало, як виглядає сонячне затемнення на Марсі

Супутники Марса закривають Сонце не повністю © NASA І воно відрізняється від того, яке можна побачити з Землі.

Наша планета відрізняється від інших, які існують у Сонячній системі. І йдеться не лише про газові гіганти, а й сусідні для нас кам’янисті небесні тіла. Наприклад, як і на нашій планеті, на Марсі спостерігаються сонячні затемнення. Але затемнення, які вдалося зняти марсоходам Opportunity та Curiosity, відрізняються від тих, що спостерігаються на Землі, повідомляє Science Alert.

Супутники Марса Фобос (Страх) і Деймос (Жах) здійснюють оберт навколо планети за 7,65 і 30,35 годин відповідно. Це дуже мало в порівнянні з 27-денним орбітальним періодом Місяця.

Крім того, супутники Марса набагато менші за Місяць, неправильної форми, яка відрізняється від гарного диска, який ми бачимо у нашому нічному небі.

Технічно ці події не є затемненнями, які ми бачимо на Землі. Це транзити, коли світло зірки не блокується. Коли комкуваті супутники Марса проходять між Сонцем та спостерігачами на марсіанській поверхні, вони не покривають зірку так повністю, як це може зробити Місяць тут, на Землі.

У Фобоса більш круглий силует, під час проходження диском Сонця він блокує до 40% світла зірки. Деймос знаходиться набагато далі, на додаток він менший за Фобос, тому блокує менше світла Сонця.

Раніше вченим вдалося знайти сліди річок у кількох кратерах Марса. На їхню думку, тут могли існувати «правильні» умови для життя.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *