Хімікати PFAS можуть провокувати рак

Деякі хімікати PFAS, які можна знайти навіть у воді, прискорюють розвиток раку – дослідження

© depositphotos/lightsource PFAS називають “вічними хімікатами”, оскільки вони дуже стійкі до розкладання.

Деякі з тисяч видів синтетичної речовини PFAS, яка широко застосовується для створення, наприклад, водовідштовхувальних та вогнетривких матеріалів, здатні провокувати поширення ракових клітин, з’ясували вчені Єльського університету, передає ScienceAlert.

Вчені проаналізували рівні впливу на клітини, які можна порівняти з тими, що спостерігаються у пожежників та інших людей, які регулярно контактують з PFAS (перфторалкильні та поліфторалкильні сполуки).

Рівень PFAS у крові пожежників, як правило, вищий, ніж у населення загалом, через їх частий контакт з протипожежною піною, яка містить згадані хімічні речовини для надання їй вогнезахисних властивостей. При цьому пожежники частіше, ніж населення загалом, хворіють та помирають від різних видів раку, включно з колоректальним раком. Вважається, що екологічні чинники пов’язані приблизно з 80 відсотками випадків раку товстої кишки.

У лабораторних умовах вплив частинок PFAS спонукав ракові клітини мігрувати на нові місця, що передбачає потенційну роль речовини у розвитку раку (метастазування).

“ПФАС є поширеним класом стійких органічних забруднювачів, які викликають все більшу занепокоєність громадськості в усьому світі. Вони часто виявляються в навколишньому середовищі, наприклад, у питній воді, кімнатному пилу, засобах для чищення і покриттях”, – сказав співавтор дослідження, фізіолог Цзе Чжен з Єльського університету.

Зазначимо, що раніше вчені виявили у кишківниках дітей бактерії для знищення частинок від промислових забруднень.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *