52% українців після війни готові довірити владу військовим – опитування

52% українців після війни готові  довірити владу військовим – опитування - Фото

Український військовий (Фото: Генштаб ЗСУ)

52% українців вважають, що військові та наближені до них особи можуть утворити політичну силу, якій можна буде довірити владу після війни. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Українців запитали, якій політичній силі вони можуть довірити країну після війни.

На думку 62% опитаних, така політична сила може з’явитися з вже існуючих політичних партій. Водночас 50% з тих самих респондентів вважають, що найбільше вони могли б довіритись тим, хто має відношення до військового середовища.

Загалом останню тезу підтримують 52% людей з усіх регіонів України.

Ще 30% українців думають, що політична сила, якій можна довірити владу після війни, може утворитися з волонтерських спільнот, 25% – з кола гуманітарної або технічної інтелігенції, 23% – з уже існуючих політичних партій, 19% – з організацій громадянського суспільства, 8% – з бізнес-середовища.

Опитування Центру Разумкова проводилось методом face-to-face з 21 по 27 вересня 2023 року в рамках програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Соціологи опитали 2016 повнолітніх громадян по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Теоретична похибка – не вище 2,3%.

  • На LIGA.net виходив великий текст про соціологічне опитування фонду Демократичних ініціатив щодо відповідальності президента Володимира Зеленського за корупцію в уряді та військових адміністраціях.
  • Згідно з дослідженням компанії “Нью Імідж Маркетинг Груп”, проблеми, пов’язані з фінансовими питаннями, а також відчуттям стабільності, виявилися більш значущими для українців, ніж питання фізичної безпеки.
  • Опитування КМІС показало, що окрім умови “припинення атак Росії”, переважна більшість українців вважатимуть перемогою у війні деокупацію всіх територій України та вихід Сил оборони на кордони 1991 року.

Читайте також: Більшість вважає, що справи в Україні рухаються правильно. Але таких поменшало – опитування

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *