Названо цифру знищених бібліотек і українських книжок за час повномасштабного вторгнення

Росія знищила в Україні майже тисячу бібліотек і двісті мільйонів книжок

© Юрій Соболевський / Facebook Українців закликали долучитися до проєкту “Вільні читають українською!”

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав долучитися до відновлення знищених бібліотечних фондів та підтримати проєкт “Вільні читають українською!”, який він започаткував, і завдяки якому зараз оновлюються бібліотеки, книжкові полиці, в тому числі, в укриттях, у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях. 

Про це Тарас Кремінь написав у зверненні на сторінці  мовного омбудсмена на урядовому порталі у День бібліотек, який відзначався 30 вересня.

Уповноважений назвав цифру знищених бібліотек, а з ними і книжок, більшість з яких було знищено спеціально – їх палили, викидали у сміття, скидали у воду. Свідоцтва такого варварства існують.

Майже тисяча розтрощених бібліотек і двісті мільйонів знищених українських книжок – ось такими “культурними категоріями” керуються російські окупанти.

“Спустошені росіянами заклади культури та освіти потребують художньої, навчальної, історичної літератури. Наша мета – максимально поновити бібліотечні фонди та утвердити це як пріоритет держави”, – підкреслив Тарас Кремінь. 

Він також подякував тим бібліотекам, які долучились до розбудови мережі курсів з опанування української мови. “Створюючи кращі умови для розвитку, всебічного функціонування та популяризації української мови як державної, ми зміцнюємо нашу єдність та посилюємо національну безпеку”, зазначив мовний омбудсмен. 

Не тільки книжки нищить ворог. Знищення Росією українських культурних пам’яток – це частина політики агресії зі знищення українців як нації. Тому захист національних пам’яток та культурної спадщини має стати для Сил оборони стратегічним завданням, пишуть Гюндуз Мамедов та Віталій Титич у статті «Як зменшити наслідки війни для культурної спадщини: можуть допомогти ЗСУ».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *