Путін наказав великим експортерам пів року продавати валютний виторг. Рятує рубль

Путін наказав великим експортерам пів року продавати валютний виторг. Рятує рубль - Фото

Рубль на фоне Кремля (Фото – EPA)

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про обов’язковий продаж валютної виручки окремими великими експортерами для стабілізації курсу рубля на 6 місяців, інформують росЗМІ.

Указ поширюється на 43 групи компаній, що належать до галузей паливно-енергетичного комплексу, чорної та кольорової металургії, хімічної та лісової промисловості, зернового господарства.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Відповідно до указу, в окремі компанії-експортери запровадять уповноважених представників Росфінмоніторингу, які стежитимуть за дотриманням правил валютного регулювання. Документ також зобов’язує компанії представляти в Банк Росії та Росфінмоніторинг індикативні плани-графіки щодо купівлі та продажу іноземної валюти на внутрішньому ринку.

Цього тижня рубль досяг більш ніж 18-місячного мінімуму щодо долара США. У проект федерального бюджету на 2024 рік закладено курс 90,1 рублів за $1.

Читайте також: У Росії через обвал рубля кав’ярні переходять на низькоякісну каву

На початку вересня після чергового падіння рубля Путін обіцяв, що влада не робитиме “різких рухів” у частині валютного контролю для зміцнення національної валюти, а через тиждень наказав ЦБР і уряду не відкладати заходів, що перешкоджають ослабленню рубля.

  • 29 червня 2023 року в Росії стався черговий обвал рубля: інвестори рятували свої активи.
  • 3 серпня Мінфін РФ відмовився від купівлі валюти на нафтогазові надприбутки після обвалу рубля. 15 серпня Центральний банк Росії на екстреному засіданні підвищив облікову ставку з 8,5 до 12% у спробі зупинити подальше знецінення рубля.
  • У Росії збільшився попит населення на золоті зливки на тлі погіршення інфляційних очікувань та знецінення рубля.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *