Мікрохвильова піч є одним з найзручніших способів швидко розігріти їжу, але не всі продукти і матеріали підходять для використання в цьому пристрої. Деякі з них можуть втратити поживну цінність, виділяти токсичні речовини або навіть вибухнути або спричинити пожежу. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, варто знати, що не можна класти в мікрохвильовку, пише onet.
ВІДЕО ДНЯ
Яйця в шкаралупі — накопичення пари всередині яйця може спричинити його вибух та розбризкування гарячого вмісту по всій мікрохвильовій печі.
Виноград і фрукти з тонкою шкіркою — можуть спалахнути або вибухнути під впливом мікрохвиль, що може навіть пошкодити пристрій.
Грудне молоко та дитячі суміші — мікрохвильова піч викликає нерівномірне нагрівання, що може призвести до опіків вашої дитини. Високі температури також можуть знищити цінні поживні речовини.
РЕКЛАМА
Олія та жирна їжа — олія не нагрівається рівномірно в мікрохвильовій печі, що може призвести до перегріву та задимлення або навіть займання.
Рис і картопля — якщо вони зберігаються при кімнатній температурі, розігрівання їх у мікрохвильовій печі може сприяти розвитку бактерій, які викликають харчове отруєння.
Небезпека може бути не лише від деякі харчові продукти, але й матеріали, в яких ми їх нагріваємо. Металевий посуд та алюмінієва фольга — метал відбиває мікрохвильові хвилі, що може спричинити іскри та, у крайніх випадках, призвести до пожежі.
РЕКЛАМА
Пластикові контейнери, не призначені для використання в мікрохвильовій печі — під впливом високих температур вони можуть виділяти токсичні речовини, такі як бісфенол А (BPA), які потім можуть переходити в їжу. Паперові пакети та одноразова упаковка — можуть містити хімічні речовини, які руйнуються в мікрохвильовій печі та потрапляють у їжу. Крім того, деякі можуть спалахнути.
Чашки з пінополістиролу — незважаючи на те, що це зручно, розігрівання їжі в них може призвести до виділення шкідливих речовин, які просочуються в напій або їжу. Скляні та керамічні ємності з металевою обробкою — можуть спричинити іскріння та пошкодити як мікрохвильову піч, так і саму ємність.
Щоб уникнути ризику, завжди перевіряйте етикетки на контейнерах і використовуйте лише ті, які можна використовувати в мікрохвильовій печі.
Нагадаємо, як позбутись від жиру та бруду у мікрохвильовці без надзусиль.
РЕКЛАМА
Джерело