Ексвіцепрем’єр та п’ятеро інших осіб підозрюються у відмиванні 460 мільйонів гривень на елітних будинках під Києвом.

Ексвіцепрем'єр та п’ятеро інших осіб підозрюються у відмиванні 460 мільйонів гривень на елітних будинках під Києвом. 2

Відмивання ₴460 мільйонів на елітних котеджах під Києвом: підозри отримали ексвіцепрем’єр і ще п’ятеро осіб Відео 12.05.2026 12:26 Укрінформ Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили про підозру ще шістьом учасникам організованої групи, викритої 11 травня на легалізації майна, здобутого злочинним шляхом у великих обсягах.

Як передає Укрінформ, про це інформує НАБУ. 

Йдеться про колишнього віцепрем’єр-міністра України, підприємця (одного з керівників злочинної організації, викритої в листопаді 2025 року в рамках спецоперації “Мідас”) та інших осіб.

Згідно з даними слідства, протягом 2021-2025 років підозрювані “відмили” понад 460 млн грн через зведення котеджного містечка в Козині Київської області.

Йдеться про будівництво на земельних ділянках загальною площею близько 8 га чотирьох приватних резиденцій із допоміжними будівлями та спорудами, а також окремої будівлі загального користування – спа-зони.

Частина коштів, витрачених на будівництво, була отримана через так звану “пральню”, підконтрольну підприємцю – майбутньому власнику однієї з резиденцій. Це становить майже 9 млн доларів США.

Фінансування, зокрема, здійснювалося за рахунок коштів, отриманих внаслідок реалізації корупційних схем у ПАТ “НАЕК “Енергоатом”.

Кваліфікація справи – за ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв Укрінформ, 10 листопада 2025 року НАБУ заявило про спецоперацію “Мідас” з викриття корупції в енергетичній сфері.

Слідство встановило, що учасники злочинної організації побудували масштабну схему впливу на стратегічні підприємства державного сектору, зокрема на “Енергоатом”. НАБУ повідомило, що в рамках розслідування затримано п’ятьох із семи підозрюваних.

Підозри отримали підприємець, співзасновник студії “Квартал-95” Тимур Міндіч (на плівках НАБУ кодове ім’я “Карлсон”), ексрадник міністра енергетики Ігор Миронюк (“Рокет”), виконавчий директор з безпеки “Енергоатому” Дмитро Басов (“Тенор”) і ще четверо “працівників” так званого бекофісу з легалізації коштів, серед них – Олександр Цукерман (“Шугармен”), Ігор Фурсенко (“Рьошик”), Леся Устименко і Людмила Зоріна.

П’ять осіб зі списку підозрюваних були затримані. Міндіч та Цукерман покинули Україну.

13 листопада Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо застосування персональних санкцій проти Міндіча та Цукермана.

У січні 2026 року НАБУ і САП направили документи для оголошення в розшук Інтерполу фігурантів Міндіча і Цукермана.

У березні Офіс генерального прокурора направив до Ізраїлю запит на екстрадицію Міндіча.

11 травня ексочільнику Офісу Президента було повідомлено про підозру у справі легалізації 460 млн грн на елітному будівництві під Києвом.

Фото: скріншот із відео

Будівництво НАБУ Підозра САП Відмивання грошей Київщина

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *