
Україна визволила з російських казематів ще сімох мирних громадян – Лубінець Відео 27.06.2026 14:03 Укрінформ На батьківщину повернулися семеро мирних жителів України, яких протягом тривалого часу незаконно тримали в ув’язненні в РФ.
Як інформує Укрінформ, цю звістку оприлюднив уповноважений Верховної Ради з питань прав людини Дмитро Лубінець у своєму Telegram-каналі.
Згідно зі словами омбудсмена, це стало можливим завдяки його безпосередній гуманітарній взаємодії з російською колегою, уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.
Лубінець висловив вдячність Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим причетним структурам, які задіяні в роботі Координаційного штабу з питань звільнення військовополонених.
"На українську землю повернулися громадяни віком від 35 до 66 років. Всі вони були незаконно затримані росіянами у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київщини, Харківщини, Запоріжжя та Луганщини. Щодо Київської області, то мова йде саме про Бучанський район, де окупаційні війська чинили жорстокі злочини у 2022 році", – наголосив представник ВР.
Як зазначив Лубінець, один з українців був викрадений із власного помешкання лише через те, що його сини несуть службу у Збройних Силах України. Іншого громадянина затримали на шляху до робочого місця, куди він прямував у день початку повномасштабного вторгнення Росії.
"Серед визволених також присутній доброволець, який у 2022 році долучився до бригади "Янголи Тайри" в Маріуполі. Саме в той день разом з ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути додому раніше", – підкреслив омбудсмен.
Лубінець також додав: "Наша команда докладе максимум зусиль, аби їхні права були повністю забезпечені та під захистом".
Як інформував Укрінформ, 26 червня Президент Володимир Зеленський повідомив про звільнення з російського полону 160 українських військових, які перебували в неволі з 2022 року.
Фото: СБУ
Обмін Омбудсмен Полонені Дмитро Лубінець
Источник: www.ukrinform.ua
