Українська сторона налаштована на рівноправну та вигідну співпрацю з Польщею.

Українська сторона налаштована на рівноправну та вигідну співпрацю з Польщею. 2

Сибіга: Україна готова до чесного і взаємовигідного партнерства з Польщею 26.06.2026 13:43 Укрінформ Україна націлена на розширення зв’язків з Польщею на принципах рівності, щирості та спільної користі, закликаючи уникати їх надмірного політизування.

Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час прес-конференції, передає кореспондент Укрінформу.

Очільник МЗС зазначив, що в поточній ситуації взаємин з Польщею “слід залишити емоції осторонь”. Він також наголосив, що Україна виступає відповідальним союзником і є частиною європейського співтовариства. За його словами, складні епізоди в історії та непрості моменти у відносинах “були притаманні кожній державі на Європейському континенті”. Однак будь-яке загострення та негативні тенденції сприяють інтересам Москви, “і це саме той випадок, що стосується Польщі”.

“Ми, Україна, готові до рівноправного, чесного, взаємовигідного співробітництва, адже ми потребуємо один одного як на шляху до членства в Європейському Союзі, так і у сфері безпеки. Цілком очевидно, що безпека України також є безпекою Польщі. Це абсолютно чітка парадигма. І те, що українська делегація під керівництвом Прем’єр-міністра брала участь у конференції в Гданську – це також свідчення нашої готовності продовжувати цей діалог”, – зазначив Сибіга.

Він додав, що сторони підтримують відкриті дипломатичні канали комунікації.

“Ми працюємо, ведемо відповідні дискусії, зокрема щодо документів, які мали бути ухвалені, наступних кроків, потенційних майбутніх контактів”, – запевнив міністр.

Сибіга також підкреслив значення конференції в Гданську, адже Польща з початку повномасштабного вторгнення була серед провідних країн, що надавали допомогу Україні. За його словами, Україна також сподівається на участь польської сторони у процесі відновлення.

“Тому давайте задіємо всі необхідні дипломатичні інструменти – вони існують, ми знаємо, як їх застосовувати, щоб стабілізувати ці відносини, зменшити напруженість у тих сферах, де вона дійсно присутня. Так, наші двосторонні відносини можна зараз охарактеризувати певним кризовим станом, тому необхідно рухатися вперед”, – наголосив голова зовнішньополітичного відомства.

Він знову закликав довірити обговорення чутливих історичних питань фахівцям-історикам, “щоб уникнути політизації, політичних емоцій та їхнього тиску на двосторонні взаємини”.

“І ще один третій важливий аспект – щоб Україну не втягували у внутрішньополітичні суперечки. Ми категорично проти цього. Ми бачимо, чим закінчилася антиукраїнська риторика для Орбана. Це шлях до нікуди. Тому наш сигнал – ми працюємо. Нам є що розвивати. Мільйон українців проживають (у Польщі, – ред.), якщо брати до уваги міжособистісний вимір. Тому надзвичайно важливо зберігати цю співпрацю на рівні добросусідства й надалі”, – підсумував Сибіга.

Як інформував Укрінформ, на Конференції з відновлення України URC2026 у Гданську було підписано 160 угод на суму понад 10 мільярдів євро та укладено нові партнерства у галузях оборонної промисловості та енергетики.

МЗС Польща Україна Сибіга

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *