
Уряд виділив ₴6,6 мільярда додаткової дотації на зарплати освітянам та соцпрацівникам 25.06.2026 09:38 Укрінформ Кабінет міністрів видав розпорядження щодо розподілу 6,6 млрд грн додаткової дотації для місцевих бюджетів, призначеної для виплати збільшених посадових окладів для працівників бюджетної сфери, які були введені з 1 січня 2026 року.
Про це інформує Міністерство фінансів України, передає Укрінформ.
Зазначено, що кошти розподілені між 24 обласними бюджетами для покриття витрат на заробітну плату педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також співробітників закладів соціальних та реабілітаційних послуг, у зв’язку зі змінами умов оплати праці, встановлених постановами Кабміну від 26.12.2025 №1749 та №1750.
“Кожна область одержала суму, розраховану індивідуально, залежно від обсягу коштів, необхідних для підвищення зарплат, та спроможності місцевих бюджетів самостійно покривати ці витрати. Чим менше власних доходів має бюджет, тим більшу частку витрат компенсує держава”, – пояснили у відповідному відомстві.
Держава покриває 80% необхідних витрат на підвищення заробітних плат для бюджетів територіальних громад та областей, де тривають або можуть відбуватися бойові дії.
Для місцевих бюджетів, які демонструють недостатню спроможність, цей відсоток коливається від 50% до 80%.
Як вже повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів прийняв рішення щодо спрямування окремих додаткових дотацій місцевим бюджетам у 2026 році на оплату праці у сфері освіти та соціального захисту.
Фото: НБУ
Мінфін Гроші Вчителі соцпрацівники
Источник: www.ukrinform.ua
