
Ціни на нафту знизились після завершення переговорів між США та Іраном 22.06.2026 09:20 Укрінформ Вартість сирої нафти Brent подешевшала сьогодні після завершення переговорів між Сполученими Штатами та Іраном у Швейцарії, під час яких Тегеран повідомив про досягнення винятків щодо експорту нафти та нафтохімічної продукції, що зменшило занепокоєння ринку щодо дефіциту поставок.
Як передає Укрінформ, про це інформує агенція Reuters.
Вартість нафти марки Brent впала на 1,19 долара, або 1,48%, досягнувши 79,38 долара за барель. На початку торгів ціни зросли до 82,30 долара, що було спричинено невдалим стартом переговорів із погрозами президента США Дональда Трампа відновити військові дії проти Ірану та заявою Тегерана про повторне закриття Ормузької протоки.
Втім, ф'ючерси на американську сиру нафту марки West Texas Intermediate коштували 76,73 долара за барель, що на 13 центів більше, ніж напередодні закінчення терміну дії контракту пізніше в понеділок.
«Зниження (ціни на Brent – ред.) було зумовлене передусім покращенням перспектив дипломатичного прориву між Сполученими Штатами та Іраном і відродженням надій на те, що санкції проти Ірану згодом можуть бути пом’якшені», — зазначила Сугандха Сачдева, засновник дослідницької агенції SS WealthStreet з Нью-Делі.
Високопосадовці США та Ірану сьогодні завершили свій перший раунд переговорів у Швейцарії, повідомили посередники. Переговори розпочалися в неділю відповідно до умов Меморандуму про взаєморозуміння, досягнутого минулого тижня, щодо продовження режиму припинення вогню щонайменше ще на 60 днів.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що його країна домоглася винятків для експорту нафти та нафтохімічної продукції, звільнення деяких заморожених активів та запуску плану реконструкції та розвитку Ірану.
«Такий розвиток подій сприятиме поверненню майже 1,5 мільйона барелів іранської сирої нафти на день на міжнародні ринки, що значно покращить глобальну доступність поставок у період, коли зростання попиту залишається помірним», – повідомила Сачдева.
До цих переговорів кількість суден, що проходили Ормузькою протокою, різко зменшилася в неділю, як показали дані судноплавства, після того, як Іран оголосив про повторне закриття водного шляху, посилаючись на порушення Ізраїлем та США тимчасових мирних домовленостей.
«Останні події вказують на те, що рух до більш постійної угоди буде складним, з дуже реальними ризиками загострення конфлікту під час 60-денного припинення вогню», – йдеться у записці аналітиків ING, опублікованій напередодні оголошення про завершення переговорів у Швейцарії.
З понеділка через віртуальну лінію блокади пройшло понад 25 мільйонів барелів іранської нафти, повідомив у неділю в ефірі державного телебачення голова Національної іранської нафтової компанії Хамід Бовард.
Після завершення перемовин Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт та Ірак уже запропонували своїм клієнтам збільшені обсяги постачання нафти.
Крім того, Ірак планує поступово відновити видобуток сирої нафти до 4,2–4,3 мільйона барелів на день, заявив у неділю заступник міністра нафтової промисловості Іраку.
Як повідомляв Укрінформ, учасники зустрічі у Швейцарії обговорили всі складові домовленостей між США та Іраном щодо ядерної програми, припинення вогню в Лівані та досягли прогресу в питанні судноплавства Ормузькою протокою.
Фото: АА
Іран Нафта США
Источник: www.ukrinform.ua
