
Російські війська знищили давню резиденцію Миклашевських на Запоріжжі Фото 22.06.2026 13:49 Укрінформ У селищі Біленьке Запорізького району внаслідок російських атак було зруйновано садибу Миклашевських – пам’ятку архітектури та історії.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила історик, речниця національного заповідника “Хортиця” Ганна Головко, інформує Укрінформ.
“Резиденція Михайла Миклашевського, який належав до давнього українського козацько-старшинського роду, була не лише пам’яткою архітектури та історії. Це була єдина настільки добре збережена садиба на Запоріжжі. Вона пережила багато історичних бур за понад півтора століття свого існування та неодноразово зазнавала ушкоджень вже під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні, ймовірно, ми втратили її назавжди”, – написала вона.
Будівля була зведена у 1853-1916 роках. У ній зберігалися стародавні дерев’яні оздоблення, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи внутрішнього оздоблення. У приміщенні функціонував навчальний заклад.
Як повідомлялося, протягом минулої доби загарбники здійснили 899 обстрілів 42 населених пунктів Запорізької області. Загинули троє осіб, ще десять отримали поранення.
Фото: сторінка Анни Головко у Фейсбуці
Культурна спадщина Обстріл Пам’ятка Війна Запоріжжя Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua
