
Намісник лаври повідомив про стан печер з мощами після російської атаки 22.06.2026 09:58 Укрінформ Печери зі святими останками не зазнали ушкоджень внаслідок обстрілу Києво-Печерської лаври росіянами, хоча не виключається можливість віддалених наслідків такого нападу РФ.
Про це настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України (ПЦУ) єпископ Авраамій заявив у телеефірі, відповідаючи на запитання про стан печер із мощами святих після удару РФ та про те, чи вони постраждали, як передає кореспондент Укрінформу.
«Слава Богу, все гаразд. Щодо печер – можливо, згодом виявляться певні наслідки, оскільки від потужних вибухів виникає вібрація, а Києво-Печерська лавра розташована на схилах. Тому, на мою думку, за деякий час ми побачимо певні (можливі – ред.) наслідки. Але, дякувати Богу, (зараз – ред.) печери – як ближні, так і дальні – у належному стані», – зазначив він.
Відповідаючи на запитання, чому, на його думку, РФ здійснила атаку саме зараз на Успенський собор, Авраамій зазначив, що українці вкотре переконуються в тому, що росіяни є варварами. «Це все спрямовано на повне знищення нашої духовності, нашої культури, наших чудових українських традицій. Ворог вкотре продемонстрував свою неспроможність, свою лють та ненависть, адже саме безсилля проявляється в тому, коли здійснюється напад на Києво-Печерську лавру», – вважає настоятель.
Як зазначалося, внаслідок повітряної атаки російських військ на Київ у ніч на минулий понеділок дрон-камікадзе РФ влучив у вівтарну частину Успенського собору Києво-Печерської лаври. Унаслідок удару було пошкоджено 80% покрівлі собору.
Очільник Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко опублікував відеозапис, який демонструє ліквідацію наслідків російського удару на території Києво-Печерської лаври.
Обстріл Війна Лавра Київ Київська Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua
