Запорізька АЕС знову залишилася без головної лінії електропередачі – МАГАТЕ

Запорізька АЕС знову залишилася без головної лінії електропередачі – МАГАТЕ 2

Запорізька АЕС знову втратила основну лінію живлення – МАГАТЕ 24.03.2026 16:41 Укрінформ Запорізька атомна електростанція втратила підключення до основної лінії електропередачі 750 кВ "Дніпровська" й наразі залежить від єдиної резервної лінії живлення.

Про це в понеділок, 24 березня, заявило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) на платформі X, інформує Укрінформ.

“Запорізька атомна електростанція України сьогодні позбулася зв’язку з електромережею 750 кВ “Дніпровська”, через що вона покладається виключно на резервну лінію для забезпечення зовнішнього електроживлення”, – зазначено в повідомленні.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що агентство “ініціює діалог з обома сторонами щодо встановлення локального режиму припинення вогню для виконання робіт з ремонту пошкодженої лінії електропередачі”.

У відомстві також додали, що їхні експерти продовжують моніторинг ситуації на об’єкті.

Як повідомляв Укрінформ, Запорізька АЕС перебуває під контролем російських військ від 4 березня 2022 року. Станція повністю припинила генерацію електроенергії. На території ядерного об’єкта розміщені російські підрозділи та техніка. Унаслідок обстрілів неодноразово фіксувалися пошкодження зовнішніх ліній електропостачання ЗАЕС.

У червні 2023 року російські сили здійснили підрив Каховської ГЕС. Через руйнування Каховського водосховища запас води на ЗАЕС тепер достатній для охолодження лише під час роботи станції в режимі холодного зупину.

Електроенергія МАГАТЕ ЗАЕС

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *