Рання деменція – вчені визначили фактори, які ї спричиняють

Зловживання алкоголем і самотність підвищують ризик ранньої деменції — дослідження

© Gerd Altmann / Pixabay Нове дослідження допоможе уникнути цього діагнозу.

Зловживання алкоголем, спричинене низьким соціально-економічним середовищем, самотність і порушення слуху є одними з 15 факторів, які значно підвищують ризик раннього початку деменції. Такими є висновки дослідження науковців, пише The Guardian.

Майже 4 мільйони людей в усьому світі відчувають симптоми деменції до 65 років, причому щороку 370 тисячам людей встановлюють цей діагноз уперше.

У той час як попередні дослідження показали, що зміни способу життя можуть знизити ризик деменції серед людей похилого віку, автори нового дослідження UK Biobank вважають, що таким самим чином можна зменшити і ризик раннього початку деменції.

У дослідженні взяли участь 350 тисяч осіб віком до 65 років. Експерти з університетів Ексетера та Маастрихта досліджували, що може вплинути на схильність людини до раннього початку деменції, включаючи генетичні фактори, спосіб життя та фактори навколишнього середовища.

Вони виявили 15 факторів, які значно підвищують ризик, включаючи нижчу освіту або нижчий соціально-економічний статус, фактори здоров’я, такі як дефіцит вітаміну D, порушення слуху та депресія, а також фактори способу життя, такі як алкоголізм і соціальна ізоляція.

«…Хоча подальше вивчення цих факторів ризику необхідне для визначення потенційних механізмів, що лежать в основі, звернення до цих модифікованих факторів може виявитися ефективним у зменшенні ризику розвитку деменції в молодому віці та може бути легко інтегроване в поточні ініціативи з профілактики деменції», — вважають автори.

Себастьян Келер, професор нейроепідеміології в Маастрихтському університеті та один із провідних авторів дослідження, наголошує,що з досліджень людей, які мають деменцію в літньому віці, вже відомо про існування низкиа факторів ризику, які можна змінити.

«Крім фізичних факторів, психічне здоров’я також відіграє важливу роль, включаючи уникнення хронічного стресу, самотності та депресії. Той факт, що це також очевидно при деменції в молодому віці, став для мене несподіванкою, і це може надати можливість знизити ризик і в цій групі», — вважає він.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *