Новий підвид Коронавірусу в Україні – Наразі зафіксовано 10 випадків у шести областях

МОЗ: У шести областях України виявлено новий підвид штаму COVID-19

© unsplash/mufidpwt За словами відомства, наразі виявлено 10 випадків.

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що у шести областях України зафіксовано випадки зараження новим підвидом штаму COVID-19 “Еріс”. Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

У МОЗ розповіли, що “Еріс” — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 “Омікрон”, який викликає захворювання COVID-19. Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола «Омікрону». У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб відбирають зразки, щоб досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають, — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку.

«Наразі на території України методом секвенування виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 “Еріс”. А саме — у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області», – додали у міністерстві.

Симптоми “Ерісу” такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність “Ерісу” — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький.

“Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ”, – нагадали у міністерстві охорони здоров’я.

Раніше глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявляв, що готовий направити нову місію експертів до Китаю, щоб розкрити походження Covid-19,  кажучи про “повний доступ”  

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *