Зближення Місяця та Венери – де і коли можна побачити, як роздивитися

«Танок Венери та Місяця»: як спостерігати незвичайне явище

Цієї ночі до Місяця дуже близько підійде Венера © twitter.com/Thom_astro Для спостережень підійде ранній ранок.

Ті, хто любить вставати рано, вранці 10 жовтня матимуть змогу спостерігати незвичайне явище: «космічний танок» Місяця та Венери. Побачити його можна буде приблизно за три години до світанку, повідомляє Live Science.

Зазначається, що Місяць зараз помітний як півмісяць. Він і Венера з’являться за п’ять градусів один від одного, і їх можна буде роздивитися неозброєним оком. За даними сайту Time and Date, над Україною Венера зійде близько 3:13 ночі 10 жовтня.

Поряд із Місяцем та «ранковою зіркою» можна буде побачити також пару яскравих зірок. Місяць перебуватиме у сузір’ї Лева, між двома його найяскравішими зірками: Альгіебою та Регулом. Останній ще називають «серцем Лева», він є 21 за яскравістю зіркою в нічному небі.

До сузір’я входить шість зірок, Регул знаходиться внизу. А з іншого боку півмісяця буде видно Альгіеба, яка є однією з найяскравіших подвійних зірок на нічному небі. Якщо подивитися на неї в хороший невеликий телескоп, вона розділиться на два світила.

11 і 12 жовтня серп Місяця буде ще вужчим, оскільки він рухається до фази молодика.

14 жовтня мешканці Землі зможуть спостерігати кільцеве сонячне затемнення. Як і де його можна побачити, читайте у нашому матеріалі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *