Загадковий китайський літак вивів на орбіту шість об’єктів, вони випромінюють сигнали

Китайський космічний літак вивів у космос шість загадкових об'єктів

Китайський космічний літак випустив шість загадкових об’єктів © depositphotos/flogeljiri І деякі з них уже надсилають сигнали.

Китайський багаторазовий космічний літак став ще загадковішим. Через чотири дні після запуску своєї третьої місії апарат «Шеньлун» («Божественний дракон») вивів на навколоземну орбіту шість об’єктів. Упродовж кількох днів за ними спостерігали аматорські космічні апарати по всьому світу, які зафіксували випромінювання від деяких із них, повідомляє Space.com.

Шість загадкових об’єктів були позначені як Об’єкти A, B, C, D, E та F. Астроном-аматор Скотт Тіллі розповів, що Об’єкт А випромінює сигнали аналогічні тим, які випускали апарати, запущені в попередню місію апарату.

Тіллі також додав, що існує думка, що випромінювання Об’єкта А може виходити від іншого об’єкта, розташованого поряд. Але це припущення не підкріплені жодними доказами.

Об’єкти D і E випромінюють сигнали, які не наповнені будь-якими даними.

«Слід зазначити, що на відміну від випромінювань на початку перших місій китайського космічного літака 1 і 2 ці викиди дуже непостійні і не зберігаються надовго. Щоб отримати ці дані, були потрібні дні спостережень, які відстежують прохід за проходом за допомогою параболічних антен», — каже Тіллі.

Тіллі та інші спостерігачі проаналізували ці викиди і дійшли висновку, що вони виходять або від об’єктів, або чогось, що знаходиться поруч з ними. Вони також зазначили, що Об’єкти D та E знаходяться на еліптичних орбітах, у той час як A знаходиться на майже круговій орбіті. У найближчі кілька днів між цими об’єктами відбудеться зближення на орбіті. У цей момент вони будуть у перигеї – точці максимального зближення із Землею.

Китайський космічний літак демонстрував таку поведінку й у минулому. Під час попередніх місій, які запустили у вересні 2020 року та серпні 2022 року, корабель запустив на орбіту невеликий невідомий об’єкт. Передбачалося, що це може бути службовий модуль для випробування виведення на орбіту корисного навантаження або невеликі супутники, призначені для спостережень за апаратом.

Нагадаємо, корабель вивів на орбіту загадковий об’єкт у жовтні минулого року. Він зник з радарів у січні, але потім знову з’явився на них у березні. Експерти вважають, що це може вказувати на те, що літак має якусь можливість усунення супутників, наприклад роботизовану руку.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *