У стародавній гробниці в Італії знайшли фрески з морськими кентаврами та Цербером

Пекельні пси та морські кентаври: що знайшли у стародавній гробниці в Італії

У стародавній гробниці знайшли фрески з морськими кентаврами © Superintendency for the Metropolitan Area of Naples; Ministry of Culture, Italy Вона була збудована понад 2000 років тому.

Археологи виявили в Італії гробницю, яка була збудована приблизно 2200 років тому. На її стіни було нанесено зображення незвичайних міфічних істот: морських кентаврів. У них були людські голова та тулуб, нижня частина тіла – від коня та риб’ячі хвости.

Як повідомляє Live Science, гіпогей – велику гробницю з камерами та нішами для поховань кількох людей – знайшли під час інфраструктурних робіт неподалік Неаполя. Наголошується, що гробниця збереглася в ідеальному стані, а вхід до неї все ще був покритий плиткою.

Стіни гробниці усередині прикрашають численні фрески. Два морські кентаври можуть бути зображеннями Афроса та Бітоса, пари міфологічних морських богів, які є уособленням морської піни та океанської прірви. Часто морських богів зображували в коронах з кігтів омара, але на стіні гробниці вони тягнуться один до одного і разом тримають великий щит, відомий як кліпеус. Поряд з ними також намальовані два крилатих немовляти, схожих на купідонів.

На стінах гробниці також було намальовано квіткові гірлянди та зображення Цербера – триголового пса, який охороняв підземний світ, – захопленого Геркулесом під час своєї останньої битви. Поруч стоїть бог Меркурій.

У гробниці також було обладнано вівтар, на якому члени сім’ї покійних могли залишати підношення для них. У ній розташовувалися і похоронні ліжка, на яких досі лежать покійні.

Раніше вчені виявили на клинописних табличках, знайдених у Туреччині, написи, зроблені невідомою мовою, якою ніхто не говорив уже сотні років. Її виявили в Хаттуші, археологічному пам’ятнику на північному сході Туреччини, який колись служив столицею Хетської імперії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *