Вступ України в ЄС та НАТО – для українців пріоритетніше членство в Північноатлантичному Альянсі

Для більшості українців вступ України до НАТО пріоритетніший за членство в ЄС – опитування

© depositphotos/hlor171717.gmail.com Тих, хто вважає пріоритетом ЄС, вдвічі менше.

Абсолютна більшість українців підтримують вступ України і до ЄС, і до НАТО, однак пріоритетнішим для громадян є членство у Північноатлантичному Альянсі. Про це повідомили у Київському міжнародному інституті соціології. 

Зокрема, членство в НАТО більшим пріоритетом зараз вважають 54% українців. Щодо членства України в Євросоюзі так висловились 24% громадян.

Інші респонденти відповіли «ні те, ні інше» або не змогли взагалі відповісти. При цьому у всіх регіонах більше тих, хто віддає перевагу НАТО перед Євросоюзом.

КМІС

Опитування провели з 29 вересня по 9 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього опитали 1010 респондентів від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованого Криму. Опитування проводилось серед громадян, які на момент дослідження проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами закордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,5% – для показників, близьких до 5%.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *