Витік на російському сегменті МКС – NASA відклало вихід астронавтів у космос через потенційну небезпеку

Витік на МКС припинився, але NASA все одно відмінило «космічні прогулянки» астронавтів

На російському сегменті МКС знову стався витік © NASA Агентство закликало екіпаж станції “бути насторожі”.

Витік охолоджуючої рідини, який зафіксували на російському сегменті МКС 11 жовтня, схоже, припинився через два дні, повідомляє Live Science з посиланням на заяву NASA. В агентстві стверджують, що цей витік аміаку «ніколи не загрожував» екіпажу МКС.

Разом з тим, NASA відмінило «космічні прогулянки» астронавтів, які були заплановані на 12 та 20 жовтня, на час, поки інженери агентства продовжують перевіряти станцію. Аміак настільки токсичний, що при виході у відкритий космос поблизу цієї речовини необхідно передбачити додаткові запобіжні заходи.

Токсичні пластівці аміаку помітили такими, що вилітають з російського модуля «Наука». Першими сліди можливого витоку помітили у Центрі управління польотом у Х’юстоні під час трансляції з МКС.

Астронавт NASA Ясмін Могбелі, яка знаходиться на борту станції, підтвердила витік із резервного радіатора модуля «Наука». Вона побачила пластівці аміаку, подивившись на «Науку» крізь вікна бані станції.

У NASA заявили, що витік резервного радіатора «не вплинув ні на екіпаж, ні на роботу космічної станції», і що основний радіатор «Науки» продовжує працювати нормально. При цьому там зазначили, що причини виникнення витоку все ще розслідуються.

У “Роскосмосі” також підтвердили проблеми на “Науці”, але заявили, що температура в модулі залишається “комфортною”.

Це вже третій витік охолодної рідини на російському сегменті МКС, що стався менш ніж за рік. Так, 14 грудня минулого року витік рідини, що охолоджує, зафіксували на «Союзі», який був пристикований до МКС.

Пізнішеросійські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що температура в «Союзі» піднялася до 50 градусів Цельсія. У “Роскомосі” це заперечували, оцінюючи температуру корабля в 30 градусів за Цельсієм.

Через цей витік “Роскосмос” переніс повернення на Землю екіпажу пошкодженого корабля, він повернувся додому не в березні, як планувалося, а у вересні.

11 лютого витік зафіксували ще на одному російському кораблі, цього разу «Прогрєсі». Тоді “Роскосмос” пояснив її появу “зовнішнім впливом”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *