Космонавти перевірили радіатор, на якому зафіксували витік © NASA Вони перевіряли радіатор, на якому виявили витік.
Два космонавти «Роскосмосу», які зараз перебувають на борту Міжнародної космічної станції та вийшли у відкритий космос, змогли побачити витік охолоджувальної рідини з модуля «Наука» поблизу. Вперше його зафіксували на початку цього місяця, повідомляє Space.com.
Зазначається, що космонавт Олєг Кононєнко підійшов так близько до «бульбашки» чи «краплі» аміаку, що та потрапила на один із тросів. В результаті його довелося запакувати в мішок та залишити за межами МКС, коли вихід у космос завершився.
“Космічна прогулянка” космонавтів відбулася 25 жовтня. Разом із Кононєнко у космос вийшов ще один космонавт «Роскосмосу» Ніколай Чуб. Одним з головних завдань «прогулянки» було ізолювати та сфотографувати радіатор, з якого було зафіксовано витік. Це резервний радіатор, який має стати заміною основного, що використовується для регулювання температури у багатоцільовому лабораторному модулі «Наука» російського сегмента станції.
Після того, як робота була завершена і до того, як космонавти помітили витік рідини, що накопичується, Кононєко розповів, що бачив безліч дрібних отворів на панелі радіатора.
«У отворів дуже рівні краї, ніби вони просвердлені наскрізь. Їх багато. Вони розкидані хаотично», — повідомив Кононєнко з рації диспетчерам польоту, які працюють у Московському Центрі управління польотами.
Ймовірно, «крапля» сформувалася із залишків аміаку, які порушили, коли закривали клапан. Космонавти з самого спочатку знали, що можуть зіткнутися з рідиною, що охолоджує, тому приготували серветки, щоб стерти її зі скафандрів і обладнання.
Російські інженери використають інформацію, зібрану космонавтами, щоб визначити причини витоку, а також те, чи пошкоджений радіатор може використовуватися надалі.
Це вже третій витік охолоджувальної рідини на російському сегменті МКС, що стався менш ніж за рік. Так, 14 грудня минулого року витік рідини, що охолоджує, зафіксували на «Союзі», який був пристикований до МКС.
Пізніше російські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що температура в «Союзі» піднялася до 50 градусів Цельсія. У “Роскомосі” це заперечували, оцінюючи температуру корабля в 30 градусів за Цельсієм.
Через цей витік “Роскосмос” переніс повернення на Землю екіпажу пошкодженого корабля, він повернувся додому не в березні, як планувалося, а у вересні.
11 лютого витік зафіксували ще на одному російському кораблі, цього разу «Прогрєсі». Тоді “Роскосмос” пояснив її появу “зовнішнім впливом”.