Витік на МКС – у модулі Наука зафіксували витік охолоджувальної рідини

МКС стався третій за рік витік” title=”На російському сегменті МКС стався третій за рік витік” />

На російському сегменті МКС знову виникли проблеми © NASA Новий витік порушує питання про життєздатність російської космічної програми.

На російському сегменті Міжнародної космічної станції стався третій витік охолоджувальної рідини за рік. Раніше подібне вже спостерігалося на кораблях «Союз» та «Прогрєс», пристикованих до МКС.

Це порушує питання про життєздатність космічної програми країни-агресора, хоча члени екіпажу МКС були поза небезпекою, повідомляє Science Alert.

Сліди витоку охолоджуючої рідини, яка «розбризкувалася» в космос, помітили в офіційній трансляції з МКС від NASA. Потім витік підтвердили у радіопереговорах між Центром управління польотом та астронавтами на борту.

«На модулі “Наука” російського сегменту МКС стався витік теплоносія із зовнішнього (резервного) контуру радіатора, який був доставлений на станцію у 2012 році. Основний контур терморегулювання модуля працює у штатному режимі та забезпечує комфортні умови у житловій зоні модуля. Екіпажу та станції нічого не загрожує», – йдеться в офіційній заяві «Роскосмосу».

Багатоцільовий лабораторний модуль-модернізація (МЛМ) «Наука» було запущено в експлуатацію у 2021 році. У NASA підтвердили, що витік стався з резервного радіатора «Науки» і екіпаж МКС знаходиться поза небезпекою.

Це вже третій витік охолодної рідини на російському сегменті МКС, що стався менш ніж за рік. Так, 14 грудня минулого року витік рідини, що охолоджує, зафіксували на «Союзі», який був пристикований до МКС.

Пізніше російські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що температура в «Союзі» піднялася до 50 градусів Цельсія. У “Роскомосі” це заперечували, оцінюючи температуру корабля в 30 градусів за Цельсієм.

Через цей витік “Роскосмос” переніс повернення на Землю екіпажу пошкодженого корабля, він повернувся додому не в березні, як планувалося, а у вересні.

11 лютого витік зафіксували ще на одному російському кораблі, цього разу «Прогрєсі». Тоді “Роскосмос” пояснив його появу “зовнішнім впливом”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *