Вино у Франції покращується на тлі глобального потепління, заявили вчені

Глобальне потепління покращує французьке вино, але це не привід тостів – вчені

© unsplash.com/crtvdan Потепління призводить до посилення фотосинтезу, що збільшує кількість цукру та підвищує вміст спирту у винограді.

Глобальне потепління може сприяти отриманню хороших урожаїв винограду і, відповідно, створенню більш якісного вина – принаймні так буде до певного моменту, йдеться у дослідженні вчених з Оксфордського університету та Університету Бордо, опублікованому в науковому журналі iScience, передає Phys.org.

Аналіз оцінок винних критиків із французького виноробного регіону Бордо з 1950 по 2020 рік показав, що гарні роки для вина характеризуються теплішими температурами, більшою різницею між зимою та літом, а також більш раннім та коротким вегетаційним періодом.

Однак незважаючи на те, що зміна клімату стимулює розвиток виноробства, вона також наражає виноградники на більш екстремальні явища: від підвищеного ризику пожеж влітку до посилення заморозків і граду навесні, зазначає провідний автор дослідження Ендрю Вуд. Крім того, за кілька років просто тепла погода може перерости в посуху і стати згубною для винограду.

Вчені зосередили увагу на регіоні Бордо, тому що його зрошення залежить виключно від опадів, а також тому, що в цьому регіоні триває довгостроковий облік оцінок вин.

Хоча проаналізовані оцінки вин суб’єктивні (сліпі дослідження не проводилися), вони є надійним способом моніторингу зміни врожаю з часом, а також спробою статистичного контролю розвитку виноробства, оскільки існує широкий консенсус щодо того, що є гарним, а що поганим вином, зазначають вчені.

“Люди зазвичай віддають перевагу міцнішим винам, які довше витримуються і дають багатший, насичений смак, більшу солодкість і меншу кислотність. І зі зміною клімату вина стають міцнішими по всьому світу”, – каже Вуд.

Попередні дослідження виявили сприятливий вплив на вино дощової зими та високих температур влітку. У цьому дослідженні вчені показали, що важливу роль відіграють й інші пори року: волога та тепла весна та суха та прохолодна осінь також пов’язані з вищими рейтингами вин.

Тим часом в ООН попередили, що глобальне потепління вдарить по запасах продовольства у світі раніше, ніж очікувалося.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *