Вихід у відкритий космос – Китайські астронавти успішно виконали місію за межами космічної станції

Новий екіпаж китайської станції здійснив перший вихід у космос

Зображення ілюстративне © unsplash/nypl «Космічна прогулянка» пройшла успішно.

Члени екіпажу «Шеньчжоу-17», які знаходяться на борту китайської орбітальної космічної станції, здійснили свій перший вихід у відкритий космос, повідомляє «Синьхуа». 

Астронавти провели випробування сонячного крила основного модуля «Тяньхе» за допомогою роботизованого маніпулятора космічної станції й наземної команди. Троє членів екіпажу Тан Хунбо, Тан Шенцзе і Цзян Сіньлінь працювали сім з половиною годин у відкритому космосі. Після цього астронавти повернулися до лабораторного модуля «Веньтянь».

Для «першого китайського космічного мандрівника» Тан Хунбо це був другий вихід у відкритий космос. А Тан Шенцзе став наймолодшим астронавтом країни, який здійснив позакорабельну місію.

Як зазначають у Китайському космічному агентстві, екіпаж підготований до місій у відкритому космосі та пройшов тренування з управління роботизованими маніпуляторами, навчання з порятунку життя в надзвичайних ситуаціях, медичні тренування з порятунку і відпрацювання аварійних ситуацій з повним тиском в системі. 

З моменту прибуття на орбітальний комплекс команда виконала велику кількість місій: ротація екіпажу з астронавтами «Шеньчжоу-16», обслуговування платформи космічної станції, забезпечення життєдіяльності та охорони здоров’я, перевірка та випробування позакорабельних скафандрів, а також перевірка обладнання вантажного корабля «Тяньчжоу-6».

У майбутньому екіпаж «Шеньчжоу-17» буде залучений до наукових космічних експериментів, технічних випробувань, виходів у відкритий космос і встановленні позакорабельних корисних навантажень.

Раніше стало відомо, що загадковий китайський космічний літак вивів на навколоземну орбіту шість невідомих об’єктів. Вчені зафіксували випромінювання від деяких із них.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *