Відео з котом Татерс відправилось з Psyche агенції NASA на Землю

NASA успішно протестувало новий метод передачі інформації в космосі

© NASA Відео з котом Татерсом успішно передалося на Землю із рекордною швидкістю.

Космічний апарат Psyche, який американське агентство NASA у жовтні відправило до астероїда з такою ж назвою, по дорозі зміг передати на Землю відео, яке в нього завантажили перед відправкою, і це стало першим в історії випадком успішної передачі такого типу даних за допомогою лазера, на відміну від менш потужної радіопередачі, повідомляє сайт Лабораторії реактивного руху (JPL).

15-секундне відео, на якому рудий кіт Татерс грає з лазером, за 101 секунду подолало 31 мільйон кілометрів (це у 80 разів більше, ніж між Землею та Місяцем) у рамках експерименту Deep Space Optical Communications (DSOC).

Відеокадри завантажувалися з Psyche на телескоп Хейла у Паломарській обсерваторії Каліфорнійського технологічного інституту, після чого (з меншою швидкістю) транслювалися через широкосмуговий інтернет до Лабораторії реактивного руху НАСА у Пасадені, Каліфорнія.

“Незважаючи на передачу сигналу з відстані в мільйони кілометрів, він зміг відправити відео швидше, ніж більшість широкосмугових інтернет-з’єднань”, – сказав Райан Рогалін, керівник відділу електроніки приймача DSOC в JPL.

“Збільшення пропускної спроможності каналу зв’язку необхідне для досягнення наших майбутніх цілей у галузі досліджень та науки, і ми з нетерпінням чекаємо на подальший розвиток цієї технології та зміни способів зв’язку під час майбутніх міжпланетних польотів”, – сказав заступник адміністратора НАСА Пем Мелрой.

У NASA нагадали, що під час тестування телебачення на початку минулого століття на перших кадрах також був кіт – мультиплікаційний персонаж Кіт Фелікс.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *