Вагітність може наступити, навіть якщо транссексуал приймає тестостерон – вчені

У трансчоловіків може продовжуватися овуляція: це ризик незапланованих вагітностей – дослідження

© depositphotos/NatashaFedorova Припинення менструацій внаслідок прийому тестостерону ще не значить, що овуляції також припинилися, підкреслюють учені.

У людей, які змінили свій гендер на чоловічий або інший за допомогою, зокрема, прийому тестостерону, може зберігатися овуляція, що створює ризик незапланованих вагітностей, заявила група нідерландських учених за результатами дослідження, в якому взяли участь 52 трансчоловіки, пише Live Science.

Всі учасники приймали тестостерон не менше року, перш ніж їм провели оофоректомію – операцію з видалення одного або обох яєчників з урахуванням гендерної приналежності. Після видалення вчені проаналізували яєчники пацієнток щодо ознак овуляції.

У жодної з учасниць дослідження не було було менструацій до процедури – зазвичай терапія тестостероном призводить до їхнього припинення протягом трьох-шести місяців. Раніше вважалося, що якщо у людини, яка приймає тестостерон, припиняються менструації, то вона більше не має овуляції, тобто яйцеклітини не виділяються з яєчників.

Однак нове дослідження показало, що у 33% учасників спостерігалися ознаки овуляції незалежно від того, як довго вони приймали тестостерон, скільки його було в крові, чи використовували вони тестостероновий гель або ін’єкції. До ознак овуляції належали наявність заповнених рідиною мішечків, у яких розвивається незапліднена яйцеклітина, або лютеїнового тільця – групи клітин, що утворюються після овуляції.

Тобто транслюди, які приймають тестостерон, все ще можуть завагітніти, і тому їм слід використовувати контрацептиви, якщо вони не хочуть незапланованої вагітності. Крім того, прийом тестостерону під час вагітності може вплинути на розвиток плода.

“Фізичні та психічні наслідки незапланованої та небажаної вагітності величезні. Важливо, щоб трансчоловіки та їхні медичні працівники знали про цей ризик і діяли відповідним чином”, – сказала співавтор дослідження Джойс Асселер з Амстердамського університету.

Попереднє дослідження 2020 року також показало, що трансчоловіки, які приймають тестостерон, можуть завагітніти. У семи з 20 транс-чоловіків, які приймали тестостерон, у сечі виявили тимчасове підвищення рівня продукту розпаду прогестерону – статевого гормону, який підтримує менструацію. Рівень прогестерону зазвичай досягає піку після овуляції, що говорить про те, що у цих людей, швидше за все, була овуляція і вони теоретично могли завагітніти.

Нове дослідження виявило прямі докази недавньої овуляційної активності в яєчниках пацієнток, які приймають тестостерон.

У майбутніх дослідженнях вчені планують з’ясувати, чому овуляція відбувається в одних людей, які приймають тестостерон, і не відбувається в інших, і як ця здатність до овуляції може позначитися на шансах завагітніти.

Зазначається, що якщо трансгендерні люди відмовляються від тестостерону, їм повертається шанс завагітніти та успішно народити дитину.

Нагадаємо, на думку Папи Римського, закони проти ЛГБТ – це гріх.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *