Тварини у давнину – вчені знайшли череп пліозавра у Великій Британії

У Великій Британії відкопали череп пліозавра юрського періоду

© BBC Ймовірно, це новий вид.

В англійському графстві Дорсет команда мисливців за копалинами на чолі з колекціонером Стівом Етчесом відкопала з прибережної скелі добре збережений череп пліозавра юрського періоду, повідомляє New Scientist.

“Дуже ймовірно, що це новий вид”, – заявила Джудіт Сассун, провідний експерт із пліозаврів з Брістольського університету (Велика Британія).

Особливий інтерес, за її словами, має великий сагітальний гребінь – кістковий гребінь у задній частині черепа. Висота гребеня може свідчити про відмінності між чоловічою та жіночою статтю.

Схоже, що гребінь знайденого пліозавра не повністю сформований, що говорить про молодий вік тварини. Враховуючи і без того величезний череп довжиною 1,7 метра та потенціал для росту, це ще більше підтверджує ідею про те, що пліозаври були набагато більшими, ніж вважалося раніше.

Знахідка допомогла вченим краще зрозуміти мисливські та харчові особливості пліозаврів: крім повністю збереженого набору зубів, додаткову інформацію надали результати комп’ютерної томографії сенсорних ямок на морді рептилії. Сенсорні ямки були пов’язані з кровоносними судинами та сенсорними нервами, здатними визначати зміни тиску, що могло допомогати пліозаврам полювати на здобич.

Череп виставлять на загальний огляд у 2024 році в колекції Етчеса в Дорсеті (Велика Британія). Крім того, ВВС випустить про нього документальний фільм у серії “Аттенборо та гігантський морський монстр” 1 січня 2024 року.

Раніше співробітники канадського Королівського музею Тіррелла вперше виявили «добре збережений» останній прийом їжі в шлунку підлітка-тиранозавра, який загинув близько 75 мільйонів років тому.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *