Табличка з прокльонами – археологи знайшли в Німеччині табличку з пристрітом

Археологи знайшли в Німеччині середньовічну табличку з «диявольськими прокльонами»

На табличці було вигравіровано прокляття © Archeology in Mecklenburg-Western Pomerania Її виявили на дні стародавнього туалету.

Археологи виявили у Німеччині згорнутий фрагмент свинцю. На їхню думку, він може бути середньовічною “табличкою з прокльонами”, яка закликала “Вельзевула” або Сатану, повідомляє Live Science.

Спочатку дослідники подумали, що «непримітний шматок металу» був просто металобрухтом, оскільки його знайшли на дні вбиральні на будівельному майданчику в Ростоку. Але розгорнувши сувій вчені зрозуміли, що артефакт XV століття містить загадкове послання, вигравіруване дрібними літерами. І розрізнити його неозброєним оком досить важко.

Там було написано “sathanas taleke belzebuk hinrik berith”. Дослідники розшифрували текст як прокляття, яке було спрямоване на жінку на ім’я Талека та чоловіка на ім’я Хінрік (Генріх) і викликало Вельзевула (інше ім’я Сатани) та Беріт (демонічного духу).

Хоча дослідники, ймовірно, так і не дізнаються, ким були ці люди, вони висунули деякі припущення щодо того, чим могла бути викликана ворожнеча. Можливо, хтось хотів розірвати стосунки Герніха та Талек. Це бажання могло бути викликане нерозділеною любов’ю, ревнощами.

«Таблички з прокльонами насправді відомі з давніх часів у грецьких та римських регіонах, з 800 р. до н. е. по 600 р. н. е.», – сказав Йорг Ансорге, археолог із Грайфсвальдського університету в Німеччині, який керував розкопками. Наприклад, свинцева табличка віком 1500 років з написом грецькою мовою, знайдена на території сучасного Ізраїлю, закликає демонів заподіяти шкоду танцюристу-суперникові, а таблички віком 2400 років, знайдені в Греції, просять богів підземного світу націлитись на кількох власників таверн.

«Наше відкриття, з іншого боку, можна датувати XV ст. Це справді особлива знахідка», – сказав Ансорж.

Те, що табличку було знайдено на дні туалету, не здивувало вчених. Зазвичай таблички з прокльонами розміщували там, де їх було важко чи неможливо знайти.

Раніше археологи виявили в Сербії римські дзвіночки під назвою Тінтіннабулум з виступаючими фалосами. Вважалося, що такі предмети, підвішені біля дверей будинків і магазинів, служили магічним захистом приміщень.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *