Суперкомп’ютер DeepSouth – розробка зможе конкурувати з швидкістю людського мозку

Перший у світі суперкомп'ютер, який зможе конкурувати з людським мозком, запрацює у 2024 році

Зображення ілюстративне © unsplash/steve_j Розробка зможе революціонізувати наше розуміння того, як працює людський мозок.

Вчені з Університету Західного Сіднея розробляють суперкомп’ютер DeepSouth. Він з’явиться у мережі у 2024 році та зможе виконувати 228 трильйонів синаптичних операцій в секунду, повідомляє Science Alert. 

Людський мозок здатен обробляти близько мільярда математичних операцій на секунду, використовуючи лише 20 Вт енергії. Вчені сподіваються, що суперкомп’ютер DeepSouth допоможе зрозуміти яким чином мозок використовує малу потужність для обробки величезних обсягів інформації. 

«Якщо ви намагаєтеся зрозуміти мозок, він (DeepSouth — ред.) стане обладнанням, на якому ви зможете це зробити», — прокоментував вчений, який не брав участі в роботі, з Університету Джона Гопкінса в Балтіморі Ральф Етьєн-Каммінгс. Він також зауважив, що технологія стане в пригоді й тим, хто вивчає неврологію, і тим, хто хоче створити прототипи нових інженерних рішень у сфері ШІ.

Якщо дослідження будуть успішними, то одного дня вчені зможуть створити мозок-кіборг, який буде набагато потужнішим за наш. 

На думку директора Міжнародного центру нейроморфних систем при Університеті Західного Сіднея Андре ван Шайка, прогрес розуміння обчислень людського мозку за допомогою нейронів гальмується нездатністю науковців моделювати нейроморфні мережі в масштабі. Стандартні комп’ютери, які використовують графічні процесори і багатоядерні центральні процесори, дуже повільні та є надто повільними та енергозатратними. Ван Шайк запевнив: «Наша система змінить це».

DeepSouth — лише один з багатьох дослідницьких проєктів, спрямованих на створення машини, яка зможе конкурувати з людським мозком. Інші дослідники розробляють «біологічні комп’ютери», які працюють на основі клітин мозку.

Раніше вчені вперше реконструювали уявні образи за допомогою ШІ. Технологія може бути використана в медицині для розуміння мозкових механізмів галюцинацій і сновидінь та в розробці комунікаційних пристроїв. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *