Стартап 01.AI у Китаї шукає інвестиції в доларах, щоб конкурувати з OpenAI

Конкуренція у сфері ШІ посилюється: китайський стартап 01.AI планує залучити $200 млн – Reuters

© depositphotos/Raffmaster Стартап 01.AI запустив Лі Кайфу, колишній керівник Google China.

Пекінський стартап у сфері штучного інтелекту 01.AI збирається залучити до $200 млн у вигляді свіжого капіталу після оцінки в $1 млрд, досягнутої минулого місяця на тлі зростання глобального інтересу до моделей ШІ з відкритим вихідним кодом, повідомляє Reuters з посиланням на неназвані джерела.

Це один із кількох китайських стартапів, які відкрили або планують відкрити для публічного використання свої великі мовні моделі (LLM). Китайці мають намір зайняти сильну позицію у сфері ШІ серед лідерів ринку – компаній OpenAI, Meta та Alibaba.

Джерела уточнюють, що 01.AI шукає додаткові інвестиції від інвесторів, які працюють у доларах США.

01.AI отримала визнання у спільноті LLM з відкритим вихідним кодом у листопаді, коли її модель Yi-34B стала першою китайською LLM, яка очолила таблицю лідерів Huggingface, платформи для технологічних компаній, де вони діляться LLM, які потім отримують рейтинг за продуктивністю та популярністю.

Інтерес до генеративного штучного інтелекту допоміг таким стартапам залучити значні кошти від інвесторів після обіцянки зробити свої моделі ШІ відкритими.

Наприклад, оцінка Zhipu AI, заснованої у 2019 році, перевищила 1 мільярд доларів, повідомляють китайські ЗМІ.

Восьмимісячна компанія Baichuan Technology досягла оцінки 1.2 мільярда доларів після останнього залучення коштів у жовтні.

Рух за відкритий вихідний код LLM піддався критиці з боку OpenAI, творця ChatGPT, який тримає коди своїх моделей у таємниці, посилаючись на ризик зловживань з боку зловмисників, які можуть становити небезпеку для суспільства.

У Китаї хмарний підрозділ технологічного гіганта Alibaba активно просуває свої LLM із відкритим вихідним кодом. Її останній LLM Qwen-72B нещодавно очолив таблицю лідерів Huggingface, ставши другою моделлю з Китаю, якій вдалося це зробити.

Qwen-72B – остання та найпотужніша з восьми моделей ШІ, які Alibaba зробила відкритими за останні чотири місяці. Компанія стверджує, що Qwen-72B може перевершити флагманський GPT4 від OpenAI у роботі з китайською мовою, якщо вірити деяким галузевим бенчмаркам.

“Створення екосистеми з відкритим вихідним кодом має вирішальне значення для розвитку LLM та створення програм ШІ”, – сказав Цзінгрен Чжоу, головний технічний директор Alibaba Cloud.

Голод на додатки ШІ росте в різних галузях, серед розробників і підприємств, додав він. За його словами, “Alibaba Cloud прагне стати найбільш відкритою хмарою і зробити можливості генеративного ШІ доступними для всіх”.

Компанія також підтримує невеликі стартапи ШІ LLM з відкритим вихідним кодом, включаючно з 01.AI, з якими вона співпрацює у таких аспектах як навчання моделей та процеси розгортання.

Про те, як штучний інтелект використовується в Україні, читайте у статті Юлії Самаєвої «Ставлення українців до штучного інтелекту напрочуд легковажне. А даремно».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *