Стародавні фігурки сім’ї – археологи знайшли в Туреччині кам’яні фігурки віком 7700 років

Археологи знайшли в Туреччині фігурки сім'ї віком майже вісім тисяч років

Вік фігурок оцінюється в 7700 років © Hurriyet Фігурки відрізняються від інших знахідок такого ж віку.

Археологи знайшли у турецькому Ізмірі три людські фігурки, вік яких оцінюється у 7700 років. Озлем Чевік, керівниця групи дослідників, заявила, що виявлені фігурки відрізняються від тих, які зазвичай знаходять на місці розкопок, повідомляє Hurriyet Daily News.

Археологи проводять дослідження у кургані Улуджак – найстарішому поселенні в Ізмірі, яке було засноване 8500 років тому.

«Зазвичай у полі ми зустрічаємо жіночі фігури з великими стегнами, які підтримують груди. Однак цьогорічні розкопки дозволили знайти цікаві фігурки. Ми вважаємо, що дві з цих фігурок – пара, і вони одягнені у схожі костюми. Вони носять капелюхи, і мають загострені носи», — пояснила Чевік.

Вона додала, що жіноча фігурка зображена з немовлям на руках. За словами вченої, подібні фігурки зустрічаються на Балканах, але там вони з’явилися набагато пізніше. Для Анатолії такі фігурки нехарактерні.

Знахідки були виготовлені з обпаленої глини. Подальший їхній аналіз дозволив підтвердити їхній вік – 7700 років.

Курган Улуджак вперше був виявлений британським дослідником Девідом Френчем у 1960 році. Систематичні розкопки почалися тут 1995 року. Вже було виявлено велику кількість керамічних горщиків, інструментів з ганістеру (креміниста гірська порода – ред.), кам’яної зброї, фігурок богині-матері, антропоморфних горщиків.

Раніше археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи. Знахідку було зроблено в руїнах розкішного будинку римських часів на місці археологічних розкопок Уерта-де-Отеро.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *