Скупчення Різдвяна ялинки – NASA показало знімок скупчення зірок – фото

NASA показало космічну «різдвяну ялинку»

Скупчення знаходиться на відстані 2500 світлових років від Землі © NASA Насправді це скупчення молодих зірок.

NASA опублікувало знімок зоряного скупчення NGC 2264 або «Різдвяна ялинка». Воно схоже на святкове дерево, засіяне вогниками. Це скупчення складається із молодих зірок віком від одного до п’яти мільйонів років. І всі вони знаходяться в Чумацькому Шляху, на відстані 2500 світлових років від Землі, повідомляє сайт агентства.

Зірки, що входять до NGC 2264, і більші, і менші за Сонце. Маса деяких із них становить лише одну десяту сонячної. Інші ж масивніші за нашу зірку в сім разів.

Сині та білі вогні, які можна побачити на зображенні, – це молоді зірки, які випромінюють рентгенівські промені. Їх сфотографувала рентгенівська обсерваторія “Чандра”. “Голки” дерева – це газ туманності, підсвічений зеленим світлом. Знімок газу зробив телескоп WIYN Національного наукового фонду. А білі зірки на передньому плані показали інфрачервоні дані двомікронного огляду всього неба.

Молоді зірки, подібні до зірок NGC 2264, нестабільні і в рентгенівському світлі можуть «блимати». Але на анімації, яку створили вчені, миготіння зірок створили штучно. Насправді вони миготять несинхронізовано.

Раніше космічний телескоп «Хаббл» зробив знімок кульового зоряного скупчення NGC 2210 у Великій Магеллановій Хмарі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *