Скільки часу знадобиться на політ до Дев’ятої планети – вчені розповіли, скільки до неї летіти

Загадкова Дев'ята планета: скільки часу потрібно, щоб долетіти до неї

Долетіти до Дев’ятої планети можна буде за 75 років © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Перед цим її ще доведеться виявити.

Деякі вчені впевнені, що гіпотетичну Дев’яту планету Сонячної системи вдасться виявити вже найближчими роками. Але якщо це все-таки станеться, скільки часу знадобиться на те, щоб цього небесного тіла досяг рукотворний апарат? І чи зможуть колись люди долетіти до цієї планети? Відповіді на ці запитання публікує видання Live Science.

Дев’ята планета – це назва, яку було дано гіпотетичній планеті, що знаходиться на далеких межах Сонячної системи. Якщо вона існує, це швидше за все темна планета-крижаний гігант, маса якої в 5-10 разів перевищує земну. Вона обертається навколо Сонця сильно еліптичною орбітою, не синхронізованою з іншими планетами.

На існування Дев’ятої планети вказують орбіти десятків об’єктів, розташованих за орбітою Нептуна. Вони рухаються так, ніби за собою їх тягне якесь велике небесне тіло. Але знайти його надзвичайно складно.

Водночас деякі дослідники вважають, що виявить Дев’яту планету вдасться вже найближчими роками. Після того, як 2025 року розпочне роботу обсерваторія Віри Рубін.

Якщо Дев’яту планету таки вдасться знайти, космічні агенції, наприклад, NASA, захочуть відправити місії з її вивчення. Але спершу їх доведеться спланувати.

Долетіти до Дев’ятої планети

Коли зонд стартує, виникне питання, скільки часу знадобиться на те, щоб досягти загадкової планети. У 2022 році Андреас Хейн з Університету Люксембурга, Мансві Лінгем з Інституту технологій Флориди, а також астроном Адам Хібберд спробували відповісти на це питання в теоретичній статті, розміщеній у базі даних препринтів arXiv. Стаття не пройшла рецензування, але підрахунки, опубліковані в ній, свідчили про те, що апарату «Вояджер» знадобилося б від 45 до 75 років, щоб долетіти до Дев’ятої планети.

Ці розрахунки були засновані на припущенні, що Дев’ята Планета знаходиться в середньому на відстані близько 400 астрономічних одиниць від Сонця, або в 400 разів далі від Сонця ніж Земля. Вона знаходиться в 13 разів далі, ніж Нептун, це найвіддаленіша планета Сонячної системи.

Але такі дослідження показали, що Дев’ята планета, швидше за все, знаходиться на відстані 500 астрономічних одиниць від Сонця. Останнє на даний момент дослідження, покликане звузити регіон неба, в якому може ховатися планета, вказав на те, що вона знаходиться на відстані 550 астрономічних одиниць від зірки.

Але, за словами Лінгема, ці дані не змінюють термінів, зазначених у їхній статті. Оцінки команди були «консервативними», а це означає, що верхня межа їхнього діапазону невизначеності «все ще здається прийнятною».

75 років може здатися дуже довгим терміном, але це доволі недовго, порівняно з часом, який мандрують вже існуючі апарати. Наприклад, «Вояджер-1» за 46 років пролетів 163 астрономічні одиниці. Отже, потенційному апарату до Дев’ятої планети доведеться летіти втричі швидше.

Майк Браун, астроном із Каліфорнійського технологічного інституту, який у 2016 році став одним із співавторів гіпотези про існування Дев’ятої планети, спочатку вважав, що зонд зможе дістатися до неї за 20 років. Але зараз це видається малоймовірним.

Допитливе людство, озброюючись новими технологіями, продовжує досліджувати Всесвіт. Запуск компанією SpaceX ракети-носія Starship став важливою віхою на шляху до майбутніх місій у далекий космос. Хто сьогодні ефективніший у космічній сфері — держава чи приватний бізнес? Які країни змагаються за першість у цій галузі та хто сьогодні перемагає? Які куточки Сонячної системи та чому саме їх досліджуватимуть у найближчому майбутньому?

Про це у статті Петра Герасименка «Не лише Маск. Якими будуть космічні перегони в найближче десятиліття».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *