Симптоми коронавірусу здатні полегшити пробіотики – дослідження

Пробіотики виявилися здатними полегшити симптоми коронавірусу – дослідження

© unsplash.com/elisa_ventur Новий препарат дав надію на полегшення й інших хвороб за рахунок нормалізації мікробіома кишківника.

Суміш пробіотиків та пребіотиків при щоденному прийомі протягом шести місяців полегшує деякі симптоми тривалого ковіда, свідчать результати дослідження, проведеного вченими з Китайського університету Гонконгу, повідомляє New Scientist.

Коктейль із трьох видів пробіотиків (живих штамів корисних бактерій) та трьох видів пребіотиків (їжі для корисних бактерій) під назвою SIM01 давали 232 дорослим двічі на день протягом шести місяців; інша група з 231 людини приймала суміш, що містить крохмаль та вітамін С у малих дозах.

Участь у дослідженні взяли люди, аналізи яких підтвердили затяжну форму ковіда. До та після лікування новим препаратом вчені оцінювали стан пацієнтів за 14 симптомами. Виявилося, що люди, які приймали SIM01, у середньому в 2-2,5 рази частіше відчували полегшення п’яти симптомів тривалого ковіда: втоми, втрати пам’яті, труднощів з концентрацією уваги, загального нездужання та шлунково-кишкових розладів. Значних побічних ефектів вчені не виявили.

Аналіз зразків фекалій, зібраних до та після дослідження, показав, що SIM01 збільшує різноманітність мікробів у кишечнику та сприяє росту корисних бактерій. За словами вчених, це може допомогти у лікуванні інших захворювань, пов’язаних із порушенням мікробіому кишечника, таких як синдром хронічної втоми.

Раніше вчені знайшли у лам антитіла, які можуть допомогти людям у боротьбі з вірусами.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *