Штучний інтелект навчився відтворювати зображення, які уявляє людина

Вчені вперше реконструювали уявні образи за допомогою ШІ

Зображення ілюстративне © unsplash/fakurian Технологія може бути використана в медицині для розуміння мозкових механізмів галюцинацій і сновидінь та в розробці комунікаційних пристроїв. 

Вчені з Національного інституту квантової науки й технологій і університету Осаки реконструювали зображення, які бачить людина, на основі активності мозку. Результати дослідження були опубліковані в міжнародному науковому журналі Neural Networks, повідомляє Kyodo News. 

Технологія отримала назву «декодування мозку». Вона допомагає візуалізувати людське сприйняття навколишнього світу на основі діяльності мозку, яку вимірюють функціональною магнітно-резонансною томографією (фМРТ). Розробка кількісно оцінює активність мозку і передає дані генеративному ШІ. Нейромережа своєю чергою малює зображення, застосовуючи методи прогнозування, щоб відтворити складні об’єкти. 

Під час дослідження учасникам показали 1200 зображень об’єктів і ландшафтів. Вчені проаналізували та кількісно оцінили взаємозв’язок між мозковими сигналами та зображеннями. За допомогою штучного інтелекту науковці відтворили світлину леопарда та літака з червоними вогнями на крилах. На світлині з леопардом вчені впізнали пащу, вуха і плямистий візерунок.

Ліворуч — фото леопарда, яке показували учасникам дослідження, праворуч — реконструйоване штучним інтелектом зображення.

Ліворуч — фото леопарда, яке показували учасникам дослідження, праворуч — реконструйоване штучним інтелектом зображення.National Institutes for Quantum Science and Technology

Раніше науковці створили технологію на основі ШІ, яка відрізняє якісне вино від підробки. ШІ розрізняє вино, аналізуючи тонкі відмінності у концентрації десятків сполук. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *